Warszawa: czym jest wirtualne biuro? Na czym polega to rozwiązanie?
Z perspektywy wielu przedsiębiorstw tradycyjna siedziba jest w dzisiejszych czasach pewnym ograniczeniem. Dużą popularnością zaczynają cieszyć się za to wirtualne biura. Warszawa i inne duże miasta kraju pozwalają na łatwy dostęp do firm, które oferują taką usługę.
Szybki rozwój internetu sprawił, że wiele przedsiębiorstw stawia na komunikację online. W ten sposób kontaktują się z kontrahentami i klientami, dla których jest to zdecydowanie wygodniejsze i tańsze niż osobiste wizyty w siedzibie firmy. Ale, co wyjątkowo ważne, coraz częściej w ten sposób swoje obowiązki wykonują również pracownicy.
Wiele firm decyduje się na zatrudnianie talentów pochodzących z różnych regionów kraju i świata. Wynajem lub zakup przestrzeni biurowej nie jest wobec tego uzasadniony ani organizacyjnie, ani ekonomicznie.
Równocześnie każdy podmiot gospodarczy musi oczywiście wskazać adres, pod który będzie trafiać korespondencja. Wcale nie musi to jednak oznaczać wykorzystania domowego adresu przedsiębiorcy, zwłaszcza że nie zawsze jest to możliwe, a często po prostu nie chcemy łączyć przestrzeni prywatnej i biznesowej.
Jeżeli potrzebujesz adresu do rejestracji firmy, doskonałym rozwiązaniem okaże się wirtualne biuro. To usługa adresowana do przedsiębiorców, która daje kilka ważnych korzyści, w tym między innymi:
- możliwość rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura,
- odbieranie przesyłek, w tym przesyłek urzędowych,
- oszczędności w porównaniu z wynajmem standardowej przestrzeni biurowej,
- wysoki poziom prywatności i bezpieczeństwa,
- dodatkowe usługi, takie jak np. skanowanie listów, wsparcie biznesu.
Zwróć również uwagę na to, że tanie wirtualne biuro w Warszawie będzie o wiele bardziej przystępne cenowo od wynajmu nieruchomości komercyjnych w stolicy. Jednocześnie, z formalnego punktu widzenia, nie ma znaczenia, czy korzystasz z wirtualnego, czy tradycyjnego gabinetu.
Nie da się ukryć: stołeczny adres znaczy sporo w świecie biznesu. A wcale nie musi być nieosiągalny finansowo czy wymagać przeprowadzki. Na niezwykle jasnych i prostych zasadach możesz wynająć wirtualne biuro w Warszawie w Biznes Centrum.
Przede wszystkim: możesz zarejestrować firmę pod adresem wirtualnego biura i wskazać go jako adres do korespondencji. Pracownicy będą odbierać kierowane do Ciebie przesyłki, a następnie uzyskasz informację o ich otrzymaniu e-mailem (możesz również zamówić powiadomienia SMS). Poza tym istnieje możliwość zamówienia skanów listów, więc nie musisz obawiać się o to, że ważna przesyłka od kontrahenta czy urzędu zostanie przeoczona lub konieczna będzie wizyta na poczcie.
Oczywiście z wirtualnego biura można skorzystać zasadniczo w każdym przypadku. Istnieje jednak kilka typów działalności, w których szczególnie warto rozważyć skorzystanie z tej usługi. Poniżej przykładowe scenariusze.
- Nie chcesz wynajmować biura, ponieważ nie potrzebujesz powierzchni biurowej: nie zatrudniasz pracowników i nie spotykasz się z klientami stacjonarnie.
- Twoja firma działa wyłącznie online i nie potrzebujesz standardowego biura.
- Jesteś na samozatrudnieniu i pracujesz głównie w siedzibie klienta lub we własnym domu.
- Nie możesz lub nie chcesz zarejestrować działalności pod własnym adresem domowym.
- Chcesz zachować równowagę pomiędzy życiem osobistym i zawodowym,.
- Zależy Ci na wygodzie: wolisz, aby firmową korespondencją zajmowali się pracownicy wirtualnego biura.
Artykuł sponsorowany