Reklama

Dzisiaj trzynasta emerytura trafi do kolejnych 1,8 mln osób

Szefowa MRiPS Marlena Maląg powiedziała, że w poniedziałek dodatkowe świadczenie, czyli tzw. trzynasta emerytura, trafi do kolejnych 1,8 mln osób; kwota wypłat to około 2,4 mld zł. Tym samym od początku kwietnia do emerytów i rencistów trafi już blisko 11,3 mld zł - dodała.

Od 1 kwietnia realizowane są wypłaty trzynastych emerytur. Świadczeniobiorcy otrzymują dodatkowe pieniądze wraz z kwietniową emeryturą lub rentą.

W poniedziałek trzynasta emerytura trafi do kolejnych 1,8 mln osób, a kwota wypłat wyniesie około 2,4 mld zł. - Od początku kwietnia do emerytów i rencistów - łącznie z dzisiejszymi wypłatami - trafiło już blisko 11,3 mld zł. Dodatkowe wsparcie otrzymało niemal 8,5 mln osób - wskazała minister rodziny Marlena Maląg.

Ile kosztuje Netflix na miesiąc?

Reklama

- Wyższa waloryzacja świadczeń, emerytura bez podatku, a także dodatkowe świadczenie dla wszystkich emerytów i rencistów, jakim jest trzynasta emerytura, ułatwiają przede wszystkim osobom starszym mierzenie się ze wzrostem cen. Sprawiają, że nie jest on aż tak drastycznie odczuwalny w portfelach seniorów - podkreśliła szefowa MRiPS.

Przypomniała, że w sumie w tym roku "trzynastkę" otrzymają wszyscy emeryci i renciści bez względu na dochody, a więc ok. 9,7 mln osób. - To ważne wsparcie. A przypomnę, że w drugiej połowie roku do większości emerytów i rencistów trafi także czternasta emerytura - zaznaczyła Maląg.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

Zgodnie z przepisami, trzynastka przysługuje wszystkim, którzy mają na 31 marca przyznane prawo do wypłaty jednego z długoterminowych świadczeń w ZUS. Rozwiązanie to zostało zastosowane m.in. do emerytur i rent w systemie powszechnym, emerytur pomostowych, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, rent socjalnych, nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych, rodzicielskich świadczeń uzupełniających oraz rent inwalidów wojennych i wojskowych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »