Komunikacja miejska za darmo dla emerytów. Jest jeden warunek
Komunikacja miejska za darmo należy się emerytom. Dla części osób już obowiązuje darmowa komunikacja miejska. Wystarczy spełnić jeden warunek. Kluczowy w kwestii komunikacji miejskiej za darmo dla emerytów jest wiek.
- Dla emerytów od odpowiedniego wieku obowiązuje w Polsce darmowa komunikacja miejska.
- Przejazdy komunikacją za darmo są możliwe, jednak przy kontroli trzeba móc poświadczyć swój wiek.
- Jednak już przed spełnieniem warunku określonego wieku seniorzy mają szansę na spore zniżki.
Darmowa komunikacja miejska dla emerytów obowiązuje w całej Polsce. Aby uzyskać prawo do bezpłatnej komunikacji, trzeba spełnić jedynie prosty warunek.
Komunikacja miejska za darmo przysługuje wszystkim od 70. roku życia. Wiek to jedyny warunek. Jeśli podczas przejazdu osobę z tą zniżką spotka kontrola biletów, należy okazać legitymację emeryta lub dowód osobisty.
W Polsce są miejsca, gdzie przed 70. urodzinami emeryci mogą jeździć w pełni darmową komunikacją miejską. Warunki przyznania i benefity różnią się w zależności od miasta.
W Szczecinie 50-procent zniżki można uzyskać 5 lat przed wiekiem emerytalnym. W Warszawie po 65. roku życia można kupić roczny "bilet seniora", który kosztuje 50 zł i uprawnia do przejazdów wszystkimi środkami.
Bydgoszcz, Wrocław i Lublin - w tych trzech miastach darmowa komunikacja miejska przysługuje od wieku 65 lat. Natomiast ogólnie obowiązująca w Polsce ulga, która zmniejsza ceny biletów komunikacji w mieście i w pociągach, daje seniorom prawo do 50 procent zniżki od wieku emerytalnego (60 lat panie i 65 lat panowie).
Przemysław Terlecki