Reklama

Kontrola szczelności instalacji gazowych. Ostrzeżenie przed oszustami

Jak co roku, w związku z przygotowaniami do uruchomienia nowego sezonu grzewczego, Polska Spółka Gazownictwa ostrzegła przed oszustami podającymi się za gazowników. Najbardziej narażone na oszustwo są osoby starsze.

BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

Jak przypomniała PSG, zgodnie z prawem budowlanym oraz rozporządzeniami MSWiA każdy zarządca nieruchomości ma obowiązek corocznego przeglądu instalacji gazowych. Dlatego zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu grzewczego w spółdzielniach mieszkaniowych w teren ruszają kontrole gazowników.

"Czas przed uruchomieniem sezonu grzewczego to okres przeprowadzania corocznych kontroli szczelności instalacji gazowych, ale również wytężonych działań oszustów, którzy podają się za pracowników gazowni" - zwróciła uwagę spółka w piątkowej informacji prasowej.

Reklama

PSG wskazała, że oszuści podający się za pracowników gazowni m.in. oferują mieszkańcom po znacznie zawyżonych cenach detektory ulatniającego się gazu lub usługę sprawdzenia szczelności i sprawności instalacji gazowych. "Nasi pracownicy, jak również firmy zewnętrzne działające na nasze zlecenie, nie mają prawa pobierać żadnych opłat bezpośrednio od klientów" - podkreśliła spółka.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do rzekomej kontroli, spółka zaleca kontakt z zarządcą budynku lub najbliższą gazownią. "Do dyspozycji naszych klientów jest także Contact Center, gdzie pod ogólnopolskim numerem telefonu +48 22 444 33 33 - czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7-18 - można dokonać weryfikacji pracowników gazowni oraz czynności przez nich prowadzonych" - zaznaczył cytowany w informacji prasowej prezes zarządu PSG Robert Więckowski.

Osoby starsze najczęstszymi ofiarami fałszywych pracowników gazowni

Spółka zaznaczyła, że ofiarami oszustów padają najczęściej osoby starsze mieszkające samotnie. "Dlatego tak ważna jest rozmowa z naszymi najbliższymi: rodzicami, dziadkami czy innymi członkami rodziny będącymi w podeszłym wielu, i uświadomienie im, na jakie zagrożenia mogą być narażeni" - podkreślono w informacji.

Dodano, że "fałszywych gazowników najczęściej uwiarygadnia strój, profesjonalny sprzęt do sprawdzania szczelności instalacji oraz teczka z rzekomymi listami adresowymi +klientów+".

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGNiG. Zatrudnia ponad 11 tys. pracowników, działa na terenie całej Polski i dystrybuuje gaz poprzez ponad 200 tys. km gazociągów.

Zobacz również:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »