Lojalny klient dostanie więcej

Instytucje finansowe kuszą nowymi lokatami i kontami osobistymi. Wprowadzają do oferty produkty antybelkowe (omijające tzw. podatek Belki - red.), nowe rodzaje rachunków oraz lokaty z rosnącym oprocentowaniem. Na największe zyski mogą oczywiście liczyć najbardziej aktywni klienci. Regularne zasilanie konta jest nagradzane wyższym oprocentowaniem, a otworzenie rachunku umożliwia skorzystanie z dodatkowego pakietu usług. Być może jedna z poniższych ofert będzie idealną okazją dla naszych Czytelników?

Lepiej przez internet lub telefon

Aktywnych klientów premiuje na przykład Lukas Bank. W jego ofercie znalazła się Lokata z Plusem, której oprocentowanie jest wyższe o 0,4 punkty procentowe od standardowego depozytu i wynosi: 5 proc. (dla lokaty na sześć miesięcy) lub 5,5 proc. (dla lokaty rocznej). Oprocentowanie lokaty wzrośnie dodatkowo o 0,1 p.p., jeżeli klient założy ją przez internet lub telefon. Minimalna kwota Lokaty z Plusem wynosi 1 tys. zł, maksymalna natomiast 15 tys. zł. Aby założyć nowy depozyt, należy posiadać konto osobiste z regularnymi wpływami. W przypadku klientów z Kontem Klasycznym (dawnym Kontem Wygodnym) wpływy te powinny wynosić 1200 zł, a przy e-Koncie oraz LUKAS e-Koncie PLUS (dawnym e-Koncie PRO) - 2 tys. zł. Lokatę z Plusem będą mogły założyć również osoby, które zdecydują się otworzyć konto i zadeklarują comiesięczne wpływy w podanych wyżej kwotach.

Reklama

O swoich klientach nie zapomina także Deutsche Bank, proponując im w lutym sporo depozytowych nowości. Na początku lutego bank wprowadził do oferty 3- i 6-miesięczne lokaty db Pełny Zysk z codzienną kapitalizacją odsetek. Oprocentowanie depozytu na trzy miesiące wynosi 4,86 proc., produkt 6-miesięczny gwarantuje natomiast 4,455 proc. w ujęciu rocznym. Odpowiada to stawkom lokat tradycyjnych (podlegających opodatkowaniu od zysków kapitałowych) w wysokości odpowiednio: 6 proc. oraz 5,5 proc. w skali roku. Minimalna kwota depozytu wynosi 5 tys. zł, a w celu uniknięcia podatku Belki kwota maksymalna nie powinna przekroczyć 18 tys. zł.

Lokata odnawialna

Nowe lokaty można otworzyć zarówno w oddziałach banku, jak i za pośrednictwem serwisu telefonicznego oraz internetowego. Aby założyć lokatę, należy mieć konto osobiste w Deutsche Banku. Lokata db Pełny Zysk jest odnawialna, przy czym oprocentowanie w momencie odnowienia będzie zgodne z warunkami obowiązującymi na dzień odnowienia. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty odsetki nie zostaną naliczone, a klient otrzyma tylko wpłacony kapitał.

Wprowadzenie "antybelek" na początku lutego to niejedyna propozycja, z jaką ostatnio wyszedł do klienta Deutsche Bank. Tydzień później zmodyfikował bowiem ofertę kont osobistych, tworząc powiązane z rachunkami pakiety usług. Na nową ofertę kont składa się teraz siedem rozwiązań: konto dla młodzieży db Smart; internetowe konto dbNET, uniwersalne konto db Open, konto db Koneser - dla klientów powyżej 50. roku życia, db Life przeznaczone przede wszystkim dla zaciągających kredyty hipoteczne, db Investor - dla zainteresowanych produktami inwestycyjnymi oraz dedykowany klientom bankowości prywatnej db Elite.

Bez opłat wypłacać gotówkę

Posiadacze czterech pakietów: dbNET, db Life, db Invest oraz db Elite mogą bez opłat wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie, a sieć krajowych bankomatów dostępna jest bezpłatnie dla korzystających z pakietu db Koneser. Dla posiadaczy trzech pakietów: db Life, db Invest i db Elite przygotowana została natomiast specjalna oferta kredytowa, w tym także kredytu hipotecznego. Klienci, którzy zdecydują się na pakiet db Invest i db Elite, mogą z kolei liczyć na preferencyjne warunki zakupu produktów. Konta: db Smart, db Open, db Life, db Invest oraz db Koneser można otworzyć w oddziałach Deutsche Bank PBC. dbNET dostępny jest tylko przez internet, natomiast db Elite w Regionalnych Centrach Inwestycyjnych Deutsche Bank PBC.

Do produktów Allianz Bank Polska dołączyła z kolei 12-miesięczna lokata z rosnącym oprocentowaniem. Wzrasta ono w kolejnych miesiącach trwania depozytu - od 3,45 proc. w skali roku w pierwszym miesiącu oszczędzania, do 8 proc. w ostatnim. Średnie oprocentowanie produktu wynosi 5,47 proc. w ujęciu rocznym. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty klient otrzyma odsetki naliczone w każdym pełnym okresie miesięcznym, który upłynął przed momentem rezygnacji z depozytu. Lokatę z rosnącym oprocentowaniem można założyć w oddziale banku, przez telefon lub serwis bankowości internetowej. Minimalna kwota produktu wynosi 3 tys. zł.

Wyjątkowa bo dwuletnia

Nową propozycję dla klientów ma również Bank Millenium. Wprowadził do oferty dwuletnią lokatę o stałym oprocentowaniu na poziomie 6 proc. w skali roku. Minimalna kwota Lokaty Wyjątkowej to 1 tys. zł, a produkt można założyć w oddziałach banku oraz za pośrednictwem bankowości telefonicznej.

Justyna Niedzielska, ekspert ds. finansów osobistych

ZOBACZ AUTORSKĄ GALERIĘ ANDRZEJA MLECZKI

inwestycje.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »