Reklama

mBank: Przerwa w dostępie do banku

W dniach 17-19 października dostęp do mBanku będzie utrudniony. Przyczyną będzie przeprowadzenie ostatniego etapu integracji dawnego MultiBanku i Private Banking, dla których udostępniony zostanie serwis transakcyjny mBanku.

"Dzięki temu wszyscy klienci banku będą mieli dostęp do tych samych, innowacyjnych rozwiązań.

Reklama

- Udostepnienie klientom nowego serwisu to ostatni, wcześniej zapowiadany etap integracji wyżej wymienionych marek pod wspólnym szyldem mBanku. Dzięki temu wszyscy klienci banku będą mieli dostęp do tych samych rozwiązań. Dotychczas klienci ci korzystali z innego systemu transakcyjnego, który został stworzony 14 lat temu. Nowy system transakcyjny jest szybszy i oferuje znacznie więcej możliwości. Został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami informatycznymi i oferuje klientom ponad 200 nowych funkcji i usprawnień, ułatwiających zarządzanie finansami - zauważa Kasperczak.

Udostepnienie serwisu polega na wymianie danych pomiędzy systemami informatycznymi, co skutkuje koniecznością ich wyłączenia" - czytamy w komunikacie wystosowanym przez mBank.

W związku z prowadzonymi pracami technicznymi, mającymi na celu integrację "w dniach 17-19 października (w godzinach od 00:00 w dniu 17.10 do godz. 06:00 w dniu 19.10) zakres pracy mBanku będzie ograniczony".

- Przerwa, która nastąpi w dniach 17-19 października jest związana z przeniesieniem klientów dawnego MultiBanku i Private Banking do nowego serwisu transakcyjnego mBanku. Tego typu procedura wiąże się z koniecznością wyłączeniem serwisów informatycznych na pewien czas. Wyłączenie jest zaplanowanym działaniem banku, o którym informowaliśmy klientów z wyprzedzeniem. Kluczową informacją dla naszych klientów jest to, że przez większość weekendu będą mogli swobodnie korzystać z kart płatniczych - komentuje dla Interii Emilia Kasperczak, specjalista ds. relacji z mediami.

W tym czasie nie będzie działać serwis transakcyjny banku oraz aplikacja mobilna, a także system SMS. Oznacza to m.in. brak możliwości realizacji przelewów oraz wpłat na rachunki. mLinia banku oraz otwarte w weekend placówki będą dostępne w trybie informacyjnym.

Co ważne, niemal przez cały weekend bank będzie natomiast realizował transakcje kartami płatniczymi. Klienci będą mogli także swobodnie wypłacać pieniądze z bankomatów. W czasie przerwy karty klientów mBanku będą wyłączone na krótki czas, w sobotę w godzinach 5:00-8:30 oraz w niedzielę między godziną 1:00 a 4:00, a dla klientów dawnego MultiBanku i Private Banking w sobotę: 2:00-5:00, w niedzielę: 1:00-4:00.

Informacje dotyczące przerwy w dostępie do wybranych produktów i usług mBanku

Karty płatnicze i bankomaty - dostępne (z wyjątkiem dla klientów mBanku: sobota 5:00-8:30 oraz niedziela 1:00-4:00, dla klientów dawnego MultiBanku i Private Banking: sobota: 2:00-5:00, niedziela: 1:00-4:00) mLinia banku - dostępna w trybie informacyjnym Placówki banku - dostępne w trybie informacyjnym Punkty Aspiro - dostępne w trybie informacyjnym Serwis transakcyjny - niedostępny Aplikacja mobilna - niedostępna Usługa SMS - niedostępna Wpłatomaty - niedostępne

Opr. Bartosz Bednarz

Dowiedz się więcej na temat: mBank | Alior Bank | bankowość internetowa | przelew bankowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »