- Na skutek presji w Brukseli Unia Europejska odchodzi od sztywnego założenia, że taryfa C musi być obniżona tylko do poziomu 80 proc. zużycia. Mogę dziś powiedzieć, że według wszelkiego prawdopodobieństwa nie będziemy stosować tego limitu. (...) Komisja Europejska narzuciła taki limit, ale my go znosimy, a w to miejsce wejdzie wymóg przedstawienia planu oszczędności - powiedział Morawiecki na konferencji prasowej.
Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze
- Metro, szpitale, wszystkie instytucje samorządowe będą mogły korzystać w pełni do 100 proc. ze sztywnej taryfy obniżonej - dodał.
Według rządowej propozycji, maksymalna cena energii elektrycznej dla samorządów, podmiotów wrażliwych i dla MŚP ma wynieść 785 zł za MWh.










