Nowoczesne formy oszczędzania

W dzisiejszych czasach wszyscy narzekamy na rosnące ceny paliw, energii elektrycznej, gazu, wody, artykułów spożywczych, leków... Wydawać by się mogło, że ta lista nie ma końca. Któż z nas nie zastanawiał się, jak znaleźć sposób na obniżenie wydatków? Odpowiedzi są bardzo proste: oszczędzanie, wyrzeczenia, rezygnacja z dotychczasowych przyzwyczajeń. Czy to aby na pewno jedyne rozwiązanie?

Prawdziwą sztuką jest redukcja wydatków i życie na godnym poziomie. Oto garść przydatnych informacji, które pomogą nam podbudować domowy budżet i jednocześnie nie rezygnować z dotychczasowych przyzwyczajeń.

Sklepy internetowe

Pierwszy sklep internetowy w Polsce został założony w roku 1997 przez firmę ToTu z Poznania. Dziś portale specjalizujące się w sprzedaży drogą elektroniczną cieszą się coraz większą popularnością. Składanie zamówień przez internet okazuje się niezwykłym udogodnieniem. Często nie mamy czasu na zapoznawanie się z asortymentem tradycyjnych sklepów i galerii handlowych.

Reklama

Oferty internetowe są dla nas nie tylko oszczędnością czasu, ale także sposobem na zakup produktów w promocyjnej cenie. Dodatkowym atutem sklepów internetowych jest możliwość sprawnego porównania propozycji różnych dostawców. Warto skorzystać z ofert dostępnych przez internet i dzięki ich atrakcyjnym warunkom spełnić nasze oczekiwania.

Bankowość internetowa

W 1998 r. na wniosek 25 banków oraz instytucji międzybankowych została utworzona w Polsce Rada Bankowości Elektronicznej. Do głównych zadań rady należy promocja bankowości internetowej na terenie naszego kraju. Wzrost świadomości technologicznej społeczeństwa pozytywnie wpływa na rozwój działalności banków internetowych.

E-banking stanowi nowoczesną formę komunikacji z klientem. Możemy za pomocą komputera lub telefonu zarządzać swoim rachunkiem bez konieczności wizyty w oddziale banku. Dzięki temu udogodnieniu uzyskujemy nieograniczony dostęp do naszych aktywów i oszczędzamy cenny czas. Posiadanie internetowego rachunku wiąże się także z korzyściami ekonomicznymi. Zazwyczaj utrzymanie konta w tego rodzaju instytucji to koszt w wysokości symbolicznej złotówki.

Biznes INTERIA.PL jest już na Facebooku. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z informacjami gospodarczymi

Banki, które działają wyłącznie w formie internetowej, zazwyczaj nie pobierają żadnych opłat. Kolejnym atutem jest fakt otrzymywania wyższych odsetek od środków ulokowanych w bankach internetowych. E-banking posiada także niezwykle korzystne oferty kredytowe, z którymi warto się zapoznać i porównać z propozycjami banków stacjonarnych.

Bank internetowy nie tylko ułatwia nam oszczędzanie, należy także podkreślić jego globalny zasięg (korzystamy wszędzie tam gdzie jest dostęp do internetu), możliwość szybkiego porównania wielu ofert, przejrzystą formę użytkowania, a także bezpieczeństwo wynikające z dokonywania transakcji drogą elektroniczną.

Naziemna telewizja cyfrowa

Obecnie Polska znajduje się w trakcie procesu cyfryzacji, czyli wyłączania tradycyjnej telewizji analogowej i przechodzenia na nowoczesną technikę nadawania cyfrowego. Popularyzacja opartej na standardzie DVB-T (Digital Video Broadcasting-Terrestrial) naziemnej telewizji cyfrowej będzie stanowić istotny zwrot technologiczny.

Dzięki nowoczesnym udogodnieniom będziemy mogli odbierać większą liczbę programów w dużo lepszej jakości. Należy także podkreślić, że po nabyciu odpowiedniej przystawki do telewizora (lub telewizora z wbudowanym tunerem) nie ponosimy już żadnych dodatkowych opłat. Nowoczesna telewizja cyfrowa jest zatem doskonałą alternatywą dla telewizji kablowej lub satelitarnej.

Warto pomyśleć już teraz o przełączeniu się na bezpłatną naziemną telewizję cyfrową i skorzystać z propozycji firm oferujących odbiorniki DVB-T, dzięki którym widz przeniesie się w "podniebny" poziom rozrywki. To sposób na uniknięcie comiesięcznego abonamentu za telewizję dostarczaną od obecnego operatora (satelitarnego lub kablowego).

źródło: DIGIB Polska

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »