PGG: Klienci indywidualni będą mogli kupić węgiel przez internet z odbiorem w kopalni

​Polska Grupa Górnicza (PGG) udostępnia od piątku klientom indywidualnym możliwość zakupu węgla za pośrednictwem sklepu internetowego PGG, po cenach obowiązujących w kopalniach - z odbiorem własnym. Będzie można kupić do 5 ton rocznie. Warunkiem jest ogrzewanie domu węglem.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

Jak przekazał PAP w piątek rzecznik PGG Tomasz Głogowski, oferta skierowana jest głównie do osób mieszkających daleko od kopalń, ogrzewających swoje gospodarstwa domowe węglem.

- To pierwsza tak kompleksowa oferta na polskim rynku opałowym. Chcemy umożliwić nabywcom kupno węgla w atrakcyjnych cenach, obowiązujących u producenta, które są znacząco niższe od cen w składach opałowych w Polsce. Program pozwoli także ograniczyć nadmierne marże pośredników i spowoduje zmniejszenie kosztów ogrzewania dla odbiorców końcowych - powiedział Głogowski.

Reklama

Możliwość kupna węgla luzem z odbiorem osobistym adresowana ma być głównie do klientów mieszkających w dalszej odległości od kopalń PGG, nawet na drugim końcu kraju, którzy nie mają możliwości bezpośredniego zaopatrywania się w kopalnianych punktach sprzedaży.

- Przewidujemy, że ta forma sprzedaży spowoduje powstanie "sąsiedzkich grup zakupowych": klienci, aby ograniczyć koszty transportu, będą odbierać zamówiony węgiel w ramach jednej dużej dostawy - zaznaczył rzecznik PGG.

Pięć ton węgla na 12 miesięcy

Od piątku klienci indywidualni będą mogli raz na 12 miesięcy kupić 5 ton węgla luzem w cenach obowiązujących bezpośrednio na kopalniach. Warunkiem dokonania zakupu będzie ogrzewanie własnego gospodarstwa domowego węglem oraz własny odbiór w ustalonym z kopalnią terminie - zarówno osobisty, jak i przez upoważnionego przewoźnika.

PGG przygotowała zasady mające uprościć i ułatwić realizację  transakcji. Węgiel luzem będzie sprzedawany za pośrednictwem sklepu internetowego PGG. Nowa partia towaru będzie dodawana o godzinie 18., aby każdy z chętnych miał możliwość złożenia zamówienia w wolnym czasie po pracy.

Klienci będą mieli do dyspozycji węgiel z kopalń, w których prowadzona jest sprzedaż węgla za gotówkę: Marcel, Piast, Ziemowit, Jankowice, Rydułtowy, Murcki-Staszic, Sośnica, Bielszowice, Halemba oraz Mysłowice-Wesoła. W pierwszym etapie możliwy będzie zakup sortymentu Karlik luz i Pieklorz luz z kopalń Chwałowice i Ziemowit. W kolejnych dniach udostępniane mają być produkty z pozostałych kopalń.

Po złożeniu zamówienia nabywcy otrzymają pocztą elektroniczną informacje o potwierdzeniu złożenia zamówienia oraz terminie i warunkach odbioru. Termin odbioru węgla będzie każdorazowo ustalany indywidualnie bezpośrednio z odbiorcą lub wskazanym przez niego przewoźnikiem.

"Będziemy informować klientów na bieżąco o stanie zamówienia, aby mogli wybrać najkorzystniejszą dla siebie formę oraz termin odbioru" - zapewniają służby sprzedażowe PGG. Spółka podkreśla, że program adresowany jest wyłącznie do klientów indywidualnych, dlatego w regulaminie zaznaczono, że kupiony węgiel nie może stanowić przedmiotu obrotu handlowego i może być przeznaczony jedynie na potrzeby ogrzewania własnego gospodarstwa domowego.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Zobacz również:

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »