Reklama

Przygotuj dziecko do wakacji

W tym roku wakacje będą dłuższe. Zajęcia w szkołach kończą się 19 czerwca. A to oznacza, że po odebraniu świadectwa można aż do 2 września rzucić plecak w kąt i oddać się beztrosce.

Przed wakacyjnym wyjazdem: tak rodzinnym, jak i zorganizowanym, tj. na kolonię lub obóz - zadbaj o bezpieczeństwo.

Jeśli nie zaczęliście jeszcze przygotowań do wakacyjnych podróży - to już ostatni dzwonek. Lista spraw do załatwienia przed wyjazdem jest długa. I nie chodzi tylko o zaplanowanie trasy, rezerwację noclegów, pakowanie walizek, ale również zadbanie o bezpieczeństwo. To oznacza sprawdzenie auta przed podróżą, wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenie Zdrowotnego (EKUZ), zlecenie kontroli autobusu, którym dziecko będzie podróżować.

Reklama

Jeśli dziecko jedzie na zorganizowany wyjazd sprawdź, czy wypoczynek został zgłoszony do kuratorium. Zapytaj o ubezpieczenie, którym będzie objęte podczas wyprawy, zwłaszcza o takie szczegóły jak i kiedy ubezpieczyciel będzie zobowiązany do wypłaty odszkodowania i jaki jest jego zakres. Przed wyjazdem zgłoś autobus, którym będzie podróżować dziecko do kontroli. To nic nie kosztuje, a pozwala ocenić stan techniczny pojazdu, potwierdzić, czy ma ważne badania techniczne.

Wyjazd na kolonię lub obóz, gdy dziecko jest daleko od rodziców i otoczenia, które zna - to doskonała okazja, by porozmawiać o odpowiedzialności i bezpieczeństwie. Zwracając uwagę na pewne zagrożenia, które mogą się pojawić, chociażby na zasadzie przytaczania sytuacji z czasów własnej młodości, przygotujesz dziecko do stawienia próby nieoczekiwanemu. Dla niego wyjazd to ogromne przeżycie, zwłaszcza jeśli pierwszy raz wyrusza samodzielnie na wielodniową wyprawę. Ważne jest nie tylko jak unikać zagrożeń, ale również, gdzie szukać pomocy.

Pogoda w górach zmienia się bardzo dynamicznie, nawet w okresie letnim. W mieście łatwo się zgubić. Czy dziecko wie, jak postępować, gdy oddali się od grupy? Co, jeśli zabłądzi na szlaku? Porozmawiaj z nim o podstawowych zasadach jak zachowywać się w podobnych sytuacjach.

Wszystkiego nie da się zaplanować. Nie przygotujemy się na wypadek, złamaną rękę, zwichnięty bark. Dlatego na wakacje przyda się ubezpieczenie NNW. W tym roku dziecko możesz bezpłatnie ubezpieczyć w PZU w ramach akcji "Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko" na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. Organizatorem akcji jest PZU Pomoc SA. Wniosek należy wysłać do 21 czerwca.

wj

Tekst powstał w ramach współpracy z PZU

Ubezpieczenie w ramach Umowy Grupowego Ubezpieczenia NNW PZU Edukacja zawartej pomiędzy PZU Pomoc SA (ubezpieczający) a PZU SA (ubezpieczyciel). Aby skorzystać z ubezpieczenia, należy wyrazić zgody do wskazanych celów. Akcja obowiązuje do 21.06.2019 r. Szczegóły sprawdź w regulaminie dostępnym na wakacjezpzu.pl. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia NNW PZU Edukacja z postanowieniami dodatkowymi i odmiennymi dostępne na wakacjezpzu.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »