Reklama

Rusza sezon na korepetycje - najbardziej poszukiwani nauczyciele angielskiego

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego powraca sezon na korepetycje. Skala zjawiska w naszym kraju jest bardzo duża. Według Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową ponad połowa zatrudnionych w Polsce nauczycieli "dorabia" poprzez udzielanie dodatkowych lekcji. Zdaniem ekspertów coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju szkoły czy centra korepetycyjne, które przedstawiają szeroką ofertę lekcji dla uczniów z każdego poziomu edukacji.

W wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej" Bogdan Wyżnikiewicz z IBnGR podał, że korepetycji udziela od 50 do 75% nauczycieli. Wynika to z dużego zapotrzebowania na dodatkowe lekcje ze strony samych uczniów.

Korepetycje nie są już od pewnego czasu traktowane wyłącznie jako lekcje "wyrównawcze", które pomagają mniej zdolnym uczniom nadrabiać zaległości i poprawiać oceny. Jest to szczególnie widoczne w przypadku licealistów, którzy wiedzą, że jak najlepiej zdana matura może dać im przepustkę na wymarzone studia. Nie da się ukryć, że wśród uczniów panuje też pewna moda na pobieranie dodatkowych lekcji.

Reklama

Jako jedną z przyczyn tak dużego popytu na korepetycje specjaliści podają słabość polskiego systemu edukacji. Przepełnienie klas, liczących czasem nawet po 40 uczniów, często nie pozwala nauczycielom na poświęcenie uczniom dostatecznej uwagi, a wiadomo jak ważne jest indywidualne podejście do ucznia w procesie kształcenia.

Według danych portalu Ekorki.pl szkolnym przedmiotem, z którego korepetycje są udzielane najczęściej, wciąż pozostaje język angielski. Na kolejnych miejscach znajdują się: matematyka, język niemiecki, chemia, fizyka i język polski. Przeciętna cena za godzinę korepetycji to 29 złotych. Nauczyciele angielskiego oczekują za godzinę zajęć przeciętnie 32 złotych, za godzinę zajęć z matematyki trzeba zapłacić 45-50 złotych, a z języka polskiego - 29 złotych.

Dużą popularnością cieszą się nie tylko korepetycje z przedmiotów szkolnych.

W internecie chętnie poszukujemy również dodatkowych zajęć, które pomogłyby nam rozwijać pasje czy nauczyć się nowych umiejętności.

- Poszukiwani są instruktorzy tańca, nauczyciele języka migowego lub gry na instrumentach - wylicza Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl, serwisu łączącego w czasie rzeczywistym osoby poszukujące usług z ich wykonawcami.

- Dużym powodzeniem cieszą się również korepetytorzy udzielający lekcji języków rzadziej nauczanych w szkołach, jak np. włoskiego czy hiszpańskiego.

Wysoki popyt na korepetycje sprawia, że dodatkowych lekcji udzielają nie tylko indywidualni nauczyciele.

Coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju szkoły czy centra korepetycyjne, które przedstawiają szeroką ofertę lekcji dla uczniów z każdego poziomu edukacji.

Oferteo.pl z siedzibą we Wrocławiu to serwis internetowy, którego głównym celem jest ułatwienie dokonywania transakcji handlowych, a w szczególności kontaktowanie potencjalnych nabywców z najlepszymi dostawcami produktów i usług. Platforma istnieje od 2008 roku.

Piotr Sarota

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »