Reklama

Wnioski o wyprawkę tylko do końca listopada

Większość rodziców i opiekunów złożyła już wnioski o wyprawkę szkolną z programu "Dobry Start". Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że można to zrobić do końca tego miesiąca.

Minister w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową przypomniała, że świadczenie "Dobry start" pierwszy raz wypłacono w 2018 roku. Wyjaśniła, że od początku funkcjonowania tego programu do rodzin trafiło ponad 2 miliardy 600 milionów złotych.

Reklama

Świadczenie w wysokości 300 złotych, przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 lat, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24 lat.

Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.
Minister Maląg zwróciła uwagę, że większość rodziców, którzy złożyli wnioski, zrobiła to drogą elektroniczną, co przyspiesza wypłacanie świadczenia i jest bezpieczniejsze zwłaszcza teraz w dobie epidemii koronawirusa.

"Pokazujemy też, jako państwo, że wiele świadczeń obsługiwanych jest tylko drogą elektroniczną, jak w przypadku bonu turystycznego czy jak było w przypadku dodatku solidarnościowego" - zaznaczyła minister.

W tym roku świadczenie "Dobry Start przysługuje 4,5 milionom uczniów. Roczny koszt świadczenia wynosi 1,42 mld złotych.

Można to zrobić również za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia lub PUE ZUS.

Do korzystania z tej formy wnioskowania o 300 plus zachęcają same gminy, bo z uwagi na panującą epidemię jest to rozwiązanie bezpieczniejsze niż składanie papierowego formularza, które wymaga przyjścia do urzędu (lub wysłania go pocztą).

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »