Reklama

30 maja Spar Group podpisał umowę kupna udziałów w sieci Piotr i Paweł

30 maja podpisano umowę kupna-sprzedaży udziałów w sieci Piotr i Paweł. Spółka zależna Spar Group z RPA, Wasz Sklep Spar, przejmie większościowe udziały w Piotrze i Pawle od funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners.

Tym samym domknięty został proces inwestycyjny o którym strony informowały 26 kwietnia. Następnym krokiem będzie uzyskanie zgody Prezesa UOKiK, do którego zostanie złożony wniosek w najbliższym możliwym czasie. Szczegóły transakcji zostaną przedstawione po uzyskaniu wymaganych prawem zgód.

- Zawarta transakcja to ukoronowanie procesu restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł - podkreśla Marek Miętka, prezes sieci.

- Pozyskanie doświadczonego i międzynarodowego inwestora, jakim jest globalna sieć Spar to zasoby, wiedza oraz doświadczenie jakie wnosi do Piotra i Pawła ta transakcja. To przede wszystkim poszerzenie oferty dla klientów, stworzenie nowych możliwości współpracy dla dostawców i miejsc pracy dla pracowników - dodaje. [...]

Reklama

- - - - -

17 kwietnia informowaliśmy: Jest inwestor w Piotrze i Pawle!

Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu dlahandlu.pl sieć Piotr i Paweł po ponad półtora roku negocjacji pozyskała inwestora branżowego. Nazwa inwestora zostanie oficjalnie ujawniona 26 kwietnia. Do tego czasu spełnione mają zostać wszystkie formalności związane z obowiązkami informacyjnymi prawnymi i proceduralnymi związanymi z procesem sanacyjnym.

Sieć Piotr i Paweł pod koniec 2017 r. rozpoczęła poszukiwania inwestora. Pod koniec lutego 2018 r. sieć poinformowała o pozyskaniu inwestora finansowego w postaci funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners z notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy Capital Partners. W marcu 2018 Piotr i Paweł sfinalizował porozumienie, na mocy którego ówczesny Bank Zachodni WBK (teraz Santander Bank Polska) oraz ING Bank Śląski zwiększyły zakres finansowania, a fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners zobowiązały się do podwyższenia kapitału sieci.

12 września 2018 r. sąd w Poznaniu otworzył postępowanie sanacyjne wobec sieci Piotr i Paweł. - Dzięki temu możliwe było przeprowadzenie planu restrukturyzacji. Sieć w tym samym czasie rozpoczęła restrukturyzację opartą na trzech filarach: organizacyjnym, handlowym i nieruchomościowym.

Pod koniec września pięć sklepów kupiła firma Jeronimo Martins Polska. Od 28 września pięć sklepów Piotra i Pawła stało się częścią sieci Biedronka. Pod koniec października kolejny inwestor branżowy - tym razem Carrefour - przejął trzy sklepy. W dwóch sklepach sieci pojawiła się natomiast Stokrotka.

W litym UOKiK wydał zgodę na przedłużenie posiadania sieci Piotr i Paweł przez fundusze Capital Partners, aby możliwe było dalsze prowadzenie negocjacji w sprawie poszukiwania inwestora branżowego.

W marcu Grupa Piotr i Paweł przejęła udziały w 20 podmiotach, które prowadzą pojedyncze sklepy franczyzowe pod tym szyldem. [...]

Więcej informacji w portalu dlahandlu.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »