Amerykańska firma Woodward rozbuduje zakład w krakowskiej SSE

Amerykańska firma Woodward, działająca w branży lotniczej i energetycznej, rozbuduje swój zakład produkcyjny działający na terenie podstrefy Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Niepołomicach. Przeznaczy na to ok. 10 mln zł.

Woodward jest amerykańską firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i serwisem rozwiązań w zakresie systemów sterujących dla rynków lotniczego i energetycznego.

Działająca od 2010 r. fabryka w Niepołomicach jest jedynym zakładem tej firmy w Polsce. Dotychczas inwestor przeznaczył na nią ponad 80 mln zł i utworzył około 400 miejsc pracy. Teraz otrzymał zezwolenie od spółki zarządzającej SSE na kolejną reinwestycję, polegającą na rozbudowie posiadanego zakładu oraz zakupie maszyn i urządzeń.

Jak poinformowała w czwartek Krystyna Sadowska z Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza SSE, jest to czwarte zezwolenie dla firmy Woodward Poland. Przypomniała, że w 2016 r. inwestor ten był laureatem Nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego w związku z tworzeniem miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych polskich inżynierów.

Reklama

Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna składa się z 36 podstref znajdujących się na terenie 35 gmin. Obejmuje obszar ponad 949 ha w województwach: małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

W sumie od początku istnienia krakowskiej strefy wydano ponad 250 takich zezwoleń, z czego 20 w ub. r. Według danych na połowę zeszłego roku przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 4,6 mld zł, z czego 3,8 mld zł firmy już zainwestowały w nowe projekty realizowane na terenie strefy. Ogółem powstało 26,3 tys. miejsc pracy.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: firma | strefy | zakład | firmy | specjalna strefa ekonomiczna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »