ING Bank Śląski zmieni prezesa. Brunon Bartkiewicz odejdzie, ruszyła rekrutacja

Walne zgromadzenie akcjonariuszy ING Banku Śląskiego podjęło w czwartek, 11 kwietnia, decyzję o rozpoczęciu rekrutacji na stanowisko prezesa zarządu. Kadencja obecnego prezesa, Brunona Bartkiewicza, kończy się w 2025 roku. Z bankiem był związany w sumie przez ponad 30 lat.

Zmiany na szczytach władzy dotyczą nie tylko państwowych spółek. Ze stanowiskiem prezesa zarządu ING Banku Śląskiego pożegna się w 2025 roku Brunon Bartkiewicz. Zajmował je od 2016 roku, a z bankiem związany był od 1991 roku. 

ING Bank Śląski szuka nowego prezesa

Rana nadzorcza ING Banku Śląskiego, 11 kwietnia, podjęła decyzję o rozpoczęciu rekrutacji na stanowisko prezesa. "Proces rekrutacji przebiegać będzie z uwzględnieniem planu sukcesji na stanowisko Prezesa Zarządu na zasadach określonych w obowiązującej w Banku Polityce powoływania, wprowadzania w obowiązki i odwoływania członków Zarządu ING Banku Śląskiego S.A" - czytamy w komunikacie banku. Walne zgromadzenie przyjęło także sprawozdanie finansowe spółki za 2023 rok. Powołano również nową radę nadzorczą. 

Reklama

Prezes Brunon Bartkiewicz odejdzie po ponad 30 latach

Brunon Bartkiewicz był prezesem od 2016 roku, jednak pracę w banku rozpoczął w 1991 roku. Trzy lata później, gdy doszło do połączenia Grupy ING (obecnie głównego akcjonariusza) z Bankiem Śląskim, objął on stanowisko pierwszego wiceprezesa pełniącego obowiązki prezesa. W roku 2000 został dyrektorem generalnym oraz członkiem zarządu ING Direct NV, a cztery lata później wrócił na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego. 

W 2010 roku ponownie przeszedł do centralni ING, gdzie był odpowiedzialny za działalność banku w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii i Australii. Potem nadzorował już działalność ING w innych krajach, w tym w Polsce. W 2014 roku awansował na Chief Innovation Officer w Grupie ING, a w 2016 roku wrócił na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego.

Brunon Bartkiewicz ukończył Wydział Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (SGH), gdzie w latach 80. był pracownikiem naukowym. Brał udział w szkoleniach z zakresu zarządzania i bankowości m.in. CEDEP - Insead France oraz Executive Program at the Graduate School of Business na Stanford University. 

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Na koniec 2023 roku aktywa banku wyniosły ponad 245 mld zł. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ING Bank Śląski | prezes | rekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »