Reklama

Lidl tworzy 200 miejsc pracy - nowe centrum dystrybucyjne w Stargardzie

W Stargardzie powstaje 11. Centrum Dystrybucyjne sieci Lidl Polska. Otwarcie zaplanowano na IV kwartał 2019 roku, pierwsze sklepy Centrum zaopatrzy już na przełomie roku 2019/2020. Uroczysta wiecha odbędzie się 11 czerwca. Pracę znajdzie tu około 200 osób!

Nowe Centrum Dystrybucyjne Lidla w Stargardzie będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie. To częściowo dwukondygnacyjny magazyn modularny, na który składa się parter o powierzchni 44 tys. mkw. oraz piętro o powierzchni 14 tys. mkw. To druga tego rodzaju inwestycja w Polsce - pierwszy obiekt został otwarty na początku 2019 roku w Kałuszynie, w województwie mazowieckim. Co więcej, podobnie jak w pozostałych obiektach Lidla, w nowym Centrum Dystrybucyjnym na etapie fazy projektowej zaplanowano wdrożenie najnowocześniejszych rozwiązań przyjaznych środowisku. Uroczysta wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego, odbędzie się już 11 czerwca. - Nasze najnowsze, 11. Centrum Dystrybucyjne powstaje w Stargardzkim Parku Przemysłowym przy ulicy Metalowej. Docelowo będzie zaopatrywało ok. 100 sklepów sieci położonych w województwie zachodniopomorskim oraz północnej części województwa lubuskiego. Planujemy, że pierwsze dostawy do sklepów rozpoczną się na przełomie 2019 i 2020 roku - zapowiada Andrzej Porębski, członek zarządu Lidl Polska.

Z perspektywy lokalnych władz

Reklama

Prezydent Stargardu Rafał Zając mówi: - Zlokalizowanie tak dużego Centrum Logistycznego w Stargardzie to dowód na to, że tereny, jakie oferujemy inwestorom zapewniają duże możliwości transportowe i odpowiednie skomunikowanie. Pełna infrastruktura, wsparcie koncernu na każdym etapie i dobre otoczenie na pewno pomogły podjąć decyzję o budowie tego ogromnego magazynu właśnie tutaj. To stąd Lidl będzie wysyłał towary zarówno do województwa zachodniopomorskiego, ale także lubuskiego. Cieszę się, że - w dobie rozwoju przepływu towarów - park przemysłowy zyskuje firmę o takim profilu działalności. Dostajemy potwierdzenie, że miejsce tutaj - między wytwórcami - mogą znaleźć też przedsiębiorstwa logistyczne. Trzeba także podkreślić znaczenie tej inwestycji w kontekście atrakcyjności rynku pracy. Lidl zapewni zatrudnienie znacznej grupie stargardzian. Od samego początku wiedziałem, że Centrum Logistyczne Lidl w naszym mieście będzie obiektem nowatorskim i wyróżniającym się. Z zainteresowaniem obserwowałem każdy etap prac. Muszę przyznać, że w miarę postępu inwestycji robiła ona coraz większe wrażenie - również swoimi gabarytami. Teraz z bliska możemy zobaczyć w szerszym gronie, jak ogromna jest skala tego Centrum. Hala w interesujący sposób wpisuje się w krajobraz. Gratuluję Lidlowi dojścia do tego etapu budowy w Stargardzie. Życzę powodzenia w realizacji kolejnych. Czekam na zakończenie tej inwestycji i uruchomienie Centrum Logistycznego w naszym mieście.

Nowe miejsca pracy

W nowym Centrum Dystrybucyjnym Lidla w Stargardzie pracę znajdzie ok. 200 osób. Nowozatrudnione osoby będą zajmować stanowiska związane z szeroko pojętą obsługą magazynu jak i kierownicze oraz administracyjne. Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne warunki pracy znajdzie tu wielu mieszkańców Stargardu i okolic. Co istotne, dla sieci ważna jest chęć do pracy i otwartość na nowe wyzwania - firma zapewnia wszystkim pracownikom szkolenia odpowiednie do zajmowanego stanowiska.

Przyszli pracownicy Centrum Dystrybucyjnego Lidla w Stargardzie z pewnością docenią fakt, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy budowie magazynu, jest on miejscem cichym - nie ma tu charakterystycznego dla tego typu obiektów hałasu. W ten sposób stworzone warunki pracy będą wpływały pozytywnie na samopoczucie pracowników. Dodatkowo pracownicy magazynu w Stargardzie mogą też liczyć na dofinansowanie obiadów - zapłacą za nie tylko złotówkę. Procesy rekrutacyjne na poszczególne stanowiska są już otwarte i będą trwały w sposób ciągły do października. Lidl Polska szuka między innym operatorów wózka widłowego, kontrolerów działu przyjęcia, komisjonerów czy pracowników biurowych. Szczegółowe oferty pracy znajdują się na stronie kariera.lidl.pl.

Ekologiczne rozwiązania dla lepszego jutra

W trosce o ochronę środowiska magazyn w Stargardzie jest wyposażony w nowoczesną, innowacyjną technologię mającą na celu minimalizację negatywnego wpływu na otoczenie. Wprowadzenie przyjaznych dla środowiska rozwiązań umożliwi ubieganie się o prestiżowy certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). W obiekcie zastosowano instalację fotowoltaiczną, system wykorzystania wody deszczowej (tzw. "wody szarej") w instalacjach sanitarnych i do nawadniania zieleni, a także instalację odzysku ciepła z wentylacji oraz chłodnictwa, energooszczędne oświetlenie (LED), naturalne czynniki chłodnicze w instalacji chłodniczej oraz wiele innych, ekologicznych rozwiązań.

Zakończenie budowy planowane jest na jesień 2019 roku, a dostawy z magazynu rozpoczną się na przełomie 2019 oraz 2020 roku.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »