Reklama

Nuctech Warsaw otwiera nowy zakład produkcyjno-biurowy w Kobyłce

Strategiczna inwestycja, o wartości około 40 milionów złotych i powierzchni prawie 6000 m kw. pozwoli firmie na podwojenie produkcji zaawansowanych technologicznie produktów i systemów bezpieczeństwa dla jednostek kontroli na rynkach europejskich. Trwa rekrutacja nowych pracowników.

Nuctech Warsaw, należąca do chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego Nuctech Co. Ltd. - wiodącego światowego dostawcy zaawansowanych systemów kontroli bezpieczeństwa dla służb celnych, lotnisk, portów i kolei otwiera nowy zakład produkcyjno-biurowy o powierzchni 6 000 m2 w Kobyłce pod Warszawą. Nowy obiekt to nowoczesny i jedyny zakład Nuctech w Europie, a czwarty na świecie po centrali w Chinach i fabrykach w Dubaju i Brazylii. Firma będzie produkować skanery bagażowe i systemy rentgenowskie przeznaczone do kontrolowania ładunków cargo, w tym skanery mobilne, kolejowe i stacjonarne, wykorzystujące najnowszą technologię skanowania opartą na tomografii komputerowej (systemy kontroli CT). Rynek polski, bardzo ważny i znaczący dla Nuctech jest jednym z kilkunastu w Europie, na które dostarczane są urządzenia wyprodukowane w zakładzie w Kobyłce.

Reklama

Nowa fabryka wyposażona jest w innowacyjne stanowiska montażowe, biura i przestrzeń do prac badawczo-rozwojowych. Warunki panujące w nowym budynku umożliwią produkcję również nowych typów urządzeń, których produkcja w poprzednim zakładzie była niemożliwa. Nowy obiekt, zbudowany zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi i zaprojektowany pod kątem specyfiki procesu produkcyjnego firmy, podwaja jej moce produkcyjne.

- Inwestycja w Kobyłce ma kluczowe znaczenie dla globalnej strategii rozwoju firmy Nuctech. Nowa fabryka zwiększa nasz potencjał produkcyjny i badawczo-rozwojowy oraz umożliwia transfer unikatowych i najbardziej zaawansowanych technologii do Polski. Od 14 lat nieprzerwanie rozwijamy tu naszą działalność i uważamy, że nowy zakład to doskonała baza dla dalszego rozwoju w Europie. Cieszymy się, że możemy otworzyć naszą nową fabrykę o wartości 40 mln zł w Kobyłce i jako inwestor mamy nadzieję przyczynić się do wzrostu gospodarczego tego regionu - powiedział prof. Chen Zhiqiang, President and Chairman of Nuctech Company Limited.

Budowa zakładu w Kobyłce promuje szeroko rozumianą międzynarodową współpracę gospodarczą. Strategia długofalowego rozwoju Nuctech Warsaw w Polsce, w tym najnowsza inwestycja typu greenfield w Kobyłce, znajduje odzwierciedlenie w polskiej strategii rozwoju innowacyjnych i konkurencyjnych firm. Przynosi ona wymierne korzyści dla polskiego przemysłu dzięki transferowi zaawansowanych technologii i know how. Co więcej, inwestycja przyczyni się także do stworzenia nowych miejsc pracy dla utalentowanych inżynierów i stworzy możliwości rozwoju zawodowego obecnej i przyszłej kadry technicznej firmy Nuctech poprzez intensywne szkolenia w Chinach.

- Inwestycja Nuctech jest dowodem na to, że chińskie bezpośrednie inwestycje w Polsce nabierają tempa i realnego kształtu. Chińskie przedsiębiorstwa międzynarodowe wybierają Europę Środkowo-Wschodnią jako strategiczną lokalizację dla długofalowych inwestycji, a Polska ma szansę stać się liderem regionu również w tym obszarze - komentuje Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która wspierała Nuctech w implementacji projektu w Polsce.

Nuctech w Polsce

Obecnie na przejściach kolejowych i drogowych na wschodniej granicy Polski działają 2 skanery kolejowe i 7 stacjonarnych, a kilkanaście skanerów bagażowych zapewnia bezpieczeństwo na lotniskach, przejściach granicznych i w budynkach użyteczności publicznej. Do tej pory w Polsce wyprodukowano około 70 systemów cargo, które zostały dostarczone do kilku krajów w Europie i Afryce Północnej. Skanery Nuctech realnie wpływają na krajowe bezpieczeństwo pomagając w walce z przemytem, handlem ludźmi, oszustwami handlowymi i mają na celu pomoc w kontroli bezpieczeństwa poprzez wykrywanie zagrożeń w postaci materiałów wybuchowych, broni i narkotyków.

NUCTECH WARSAW

Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. (Nuctech Warsaw) należy do chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego Nuctech Co. Ltd., wywodzącego się z Uniwersytetu Tsinghua - wiodącego światowego dostawcy zaawansowanych systemów kontroli bezpieczeństwa opartych na obrazowaniu rentgenowskim, działającym w ponad 150 krajach na świecie.

Zaawansowane technologicznie produkty i zintegrowane systemy firmy Nuctech są wykorzystywane przez służby celne i podatkowe, lotnictwo cywilne oraz w obiektach użyteczności publicznej do kontroli pojazdów, kontenerów, wagonów kolejowych oraz bagażu podróżnych na lotniskach. Skanery Nuctech realnie pomagają w walce z przemytem, handlem ludźmi, oszustwami handlowymi oraz służą kontroli bezpieczeństwa poprzez wykrywanie zagrożeń w postaci broni, materiałów wybuchowych i narkotyków.

Założona w 2004 roku firma Nuctech Warsaw, w zakładzie w Kobyłce produkuje i integruje kompletne systemy oferowane na rynku europejskim. W nowo powstałym obiekcie firma może produkować wszystkie typy skanerów rentgenowskich, w tym skanery mobilne, stacjonarne skanery cargo, skanery kolejowe i bagażowe, a także detektory cieczy i materiałów wybuchowych. Od początku swojej działalności Nuctech Warsaw dostarczył ponad 70 zestawów systemów do skanowania ładunku organom celnym i podmiotom rządowym na terytorium Unii Europejskiej. Setki skanerów bagażowych firmy Nuctech działa w całej Unii Europejskiej w portach morskich, na lotniskach, stacjach kolejowych, stacjach metra, w budynkach rządowych i parlamentarnych, na stadionach i podczas dużych imprez.

W Polsce, na drogowych i kolejowych przejściach na wschodniej granicy kraju, w portach morskich oraz na lotniskach pracują łącznie 23 skanery firmy Nuctech, w tym największy w Europie skaner pociągów towarowych w Terespolu, umożliwiający jednoczesne skanowanie na trzech torach.

Firma, zatrudniająca aktualnie ponad 90 pracowników, od wielu lat odnotowuje w Polsce stabilny wzrost i rozwija swoją działalność. Potwierdzeniem tego faktu jest otrzymanie w 2018 roku prestiżowego wyróżnienia Diament Forbesa dla najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w województwie mazowieckim.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »