O przyszłości CLiF-a zadecyduje sąd
W trakcie piątkowego spotkania wierzycieli CLiF-a miało miejsce głosowanie w sprawie celowości zawarcia układu dłużnika z wierzycielami. W spotkaniu uczestniczyło 111 wierzycieli reprezentujących wierzytelności w wysokości 226.672.062 zł.
Łączny kapitał wierzytelności uprawnionych do głosowania liczy 239.894.306 zł a lista wierzycieli zawiera 220 pozycji. 90 spośród wierzycieli uczestniczących w głosowaniu uznało za celowe zawarcie przez CLiF układu z wierzycielami.
Wierzyciele ci reprezentowali jednak zaledwie 3,69 proc. kapitału uprawnionego do głosowania. Przeciwni układowi byli wierzyciele reprezentujący 90,7 proc. kapitałów. Za odrzuceniem celowości zawarcia układu głosowały banki, dla których upadłość CLiF-a jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem. Wśród wierzycieli zainteresowanych podpisaniem układu są klienci CLiF-a. Dzięki układowi mogliby oni, po zakończeniu umowy leasingowej kupić leasingowane dobra zgodnie z ich wartością wynikającą z zapisów umowy podpisanej z firmą leasingową a nie po ich wartości rynkowej, która byłaby znacznie wyższa.
Prezes spółki Dariusz Baran radzi nie przykładać zbyt wielkiego znaczenia do wyników głosowania. Zarząd spółki złożył zażalenie do sądu okręgowego II instancji decyzji o ogłoszeniu upadłości CLiF-a - przypomina prezes. Decyzja, która zapadnie pod koniec marca stanie się kamieniem milowym dla przyszłości spółki - dodał. Zakładając zatem, że sąd pozytywnie rozpatrzy zażalenie spółki, wyniki piątkowego głosowania stracą znaczenie. Jeśli jednak sąd odrzuci wniosek CLiF-a a wyrok się uprawomocni, to los spółki będzie przesądzony.