Wirtualne biura w centrum Warszawy

Konieczność zmniejszania emisji dwutlenku węgla oraz chęć używania a niekoniecznie posiadania wytworzyły pojęcie ekonomii współdzielenia. Oprócz samochodów na minuty czy rozrzuconych wszędzie hulajnóg dobrym przykładem są wirtualne biura.

Materiały promocyjne partnera

Na czym polegają wirtualne biura ?


W skrócie chodzi o to, iż adres jest jeden a firm wiele, czyli idea jest taka jak z samochodem wypożyczanym na minuty. Jeden samochód a wielu kierowców. Wirtualne biura świetnie rozwijają się w krajach, w których urzędy skarbowe mają liberalne podejście. Fantastycznie prosperują wirtualne biura w Pradze, niestety tej czeskiej a nie na Pradze w Warszawie.

W Warszawie wirtualne biura skupiają przeciętną ilość firm na tle Europy, ale również robią dobrą robotę w kierunku zmniejszania emisji dwutlenku węgla. Wyobraźmy sobie, iż 100 firm będzie chciało mieć osobne biuro z sekretarką. Aby wyposażyć każde takie biuro należy wytworzyć cały sprzęt biurowy - biurka, kserokopiarkę, fotele biurowe, szafy, kontenerki biurowe a także wybudować jeszcze więcej biurowców.

Dodatkowo po 10 czy 15 latach meble biurowe będą już stare i w jakiś sposób trzeba będzie je zutylizować, być może w spalarni, bo ciężko jest biurko przerobić na coś innego, więc utylizacja również spowoduje emisję dwutlenku węgla.

Rozwiązaniem racjonalnym na miarę naszych czasów ewidentnie jest współdzielenie jednego biura przez wielu przedsiębiorców, którzy tego biura na co dzień nie potrzebują, gdyż potrzebują jedynie adresu siedziby firmy np. w centrum Warszawy, aby ten adres wpisać do KRS lub CEiDG. Na co dzień przedsiębiorcy ci i tak funkcjonują jedynie w internecie, u klienta, w magazynie logistycznym lub wolą pracować u siebie w domu pod miastem, bo ciągłe dojeżdżanie do siedziby firmy nie ma dla nich sensu, jeśli w siedzibie firmy jedyne co by zrobili to włączyli laptopa do prądu. Dużo szybciej i prościej jest włączyć tego samego laptopa u siebie w domu, zamiast z nim gdzieś jechać 60 minut autem, co zresztą jest kolejnym ograniczeniem śladu węglowego.

Oferta wirtualnych biur


Wirtualne biura to nie tylko sam adres, który można wpisać do KRS czy CEiDG, czyli adres rejestracyjny firmy - adres na siedzibę. Wirtualne biuro to realne pomieszczenia, które zazwyczaj składają się z sekretariatu z zatrudnionym na stałe personelem oraz z sal do spotkań. Sale do spotkań to niezbędne pomieszczenia, które muszą znaleźć się bezpośrednio w lokalu wirtualnego biura, gdyż posiadając spółkę jej zarząd powinien przynajmniej raz do roku zebrać się w siedzibie spółki i podjąć kluczowe dla spółki decyzje. Z kolei sekretariat i zatrudnione tam osoby sprawiają, iż biuro wirtualne jest czynne w typowych godzinach pracy urzędów. Dzięki temu odbierana jest przychodząca do zarejestrowanych w biurze wirtualnym firm korespondencja pocztowa, która również może być skanowana ( skan w PDF na email ).

Dla urzędników skarbowych najważniejszym jest, by siedziba konkretnej firmy była czynna a osoba, którą odwiedzą pod adresem siedziby, by miała stały kontakt z zarządem konkretnego przedsiębiorstwa. Zaplecze techniczne do podejmowania kluczowych decyzji stanowią sale do spotkań a zatem wirtualne biura to lepszy pomysł na adres do rejestracji spółki niż własne mieszkanie, gdyż z mieszkania czasami trzeba wyjść. Obecnie większość osób pragnie także zachować w prywatności swoje dane osobowe, czyli adres zamieszkania, więc tym bardziej na siedzibę firmy warto wybrać wirtualne biuro.

materiały promocyjne partnera
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »