Reklama

Zamieszanie z aktami prawnymi

Sędziowie zamiast z Dzienników Ustaw, korzystają z internetowych programów i czasem wydają błędne wyroki - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Wygodnictwo i ignorancja sprawia, że sędziom nie chce się grzebać w oficjalnych publikacjach i szukać właściwego aktu prawnego. Korzystają z komercyjnych programów komputerowych, które czasem zawierają błędy.

To z kolei powoduje złe orzekanie. Przypadków wydawania wyroków z błędami zdarza się coraz więcej.

Dziennik Ustaw i Monitor Polski podają czasem zupełnie inną treść niż komputerowe wersje przepisów. Dlatego sędziowie oraz urzędnicy mają obowiązek weryfikowania treści w publikacjach źródłowych.

Projekt nowelizacji ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych zakłada, że jednolite teksty każdej, zmienianej ustawy będą publikowane co najmniej raz w ciągu roku - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »