Reklama

Aiton Caldwell SA jutro zadebiutuje na NewConnect

Aiton Caldwell SA, usługodawca telekomunikacyjny (SaaS) dla polskiego sektora MSP, 9 grudnia br. zadebiutuje na rynku NewConnect. Wartość oferty prywatnej wyniosła 1,68 mln zł. Spółka będzie 160. debiutantem w 2011 roku oraz 339. podmiotem notowanym na rynku NewConnect.

Oferta

W ramach oferty prywatnej Aiton Caldwell SA zostało wyemitowanych 84 tys. akcji serii D w cenie 1 zł za walor, które nabyło łącznie 36 inwestorów, w tym jeden inwestor instytucjonalny. Pozyskany kapitał w wysokości 1.680.000 zł zostanie przeznaczony na konsolidację krajowego rynku VoIP, ekspansję na rynki międzynarodowe oraz rozbudowę dotychczasowych kanałów sprzedaży dla nowych produktów i marek. Poza akcjami serii D, do obrotu giełdowego zostanie również wprowadzonych 500.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, 9.182 akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz 409.091 akcji zwykłych na okaziciela serii C.

Reklama

Autoryzowanym Doradcą spółki jest M&M Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

Pojawienie się na alternatywnym rynku obrotu to jeden z etapów przyjętej strategii rozwoju. Spółka oferując swoje rozwiązania za pośrednictwem trzech linii produktowych: Vanberg Systems, FreecoNet oraz Smarto.

- Rynek NewConnect został stworzony z myślą o firmach z branży technologicznej, które planują inwestycje w swoją innowacyjność. Chcemy rozwijać się i budować naszą wartość w oparciu o stabilny akcjonariat. Jako podmiot notowany na alternatywnym rynku obrotu papierami nauczymy się skutecznej komunikacji z inwestorami oraz otoczeniem biznesowym.

Konieczność regularnego informowania o najważniejszych wydarzeniach w spółce czyni nas bardzo transparentnym podmiotem, co przełoży się na większy prestiż oraz wiarygodność biznesową w oczach naszych klientów oraz partnerów - twierdzi Jan Wyrwiński, prezes zarządu Aiton Caldwell S.A.

- Pragnę gorąco podziękować wszystkich inwestorom za okazane nam w ofercie prywatnej zaufanie. Dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść państwa oczekiwań - dodaje Wyrwiński.

Wyniki finansowe

Wcześniej spółka poinformowała o wynikach finansowych za okres trzech kwartałów br. Przychody ze sprzedaży wyniosły 7 mln złotych wzrastając o 36 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W tym samym okresie EBITDA wyniosła 1,5 mln złotych i była wyższa o 18 proc. wobec pierwszych trzech kwartałów 2010 roku. Narastający zysk netto osiągnął wartość 100 tys. zł, głównie z powodu poniesienia znacznych kosztów wynikających z uruchomienia nowych linii produktowych.

Sprawdź notowania spółek na rynku NewConnect w Biznes INTERIA.PL

Aiton Caldwell SA to lider polskiego rynku hostowanych usług telekomunikacyjnych dla małych i średnich przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych. Głównym obszarem działania Grupy jest świadczenie usług SaaS (Software as a Service) opartych na zdalnym udostępnianiu oprogramowania poprzez internet, które można integrować z dowolnym systemem telekomunikacyjnym IP oraz z systemami tradycyjnymi.

Spółka oferuje swoje rozwiązania za pośrednictwem trzech linii biznesowych: Vanberg Systems (zaawansowany i kompleksowy system telekomunikacyjny dla firm), FreecoNet (platforma telekomunikacyjna oferująca darmowe rozmowy wewnątrz sieci, dedykowana klientom indywidualnym oraz firmom z segmentu SOHO) oraz Smarto (usługa telekomunikacyjna dedykowana mikroprzedsiębiorstwom i startupom).

Opr. MM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »