Reklama

Akumuluj na akcje ING Banku Śląskiego

Wydajemy rekomendację akumuluj na akcje ING Banku Śląskiego z ceną docelową 144,4 zł, co implikuje 10,8% potencjału wzrostowego do bieżącej ceny. Przy obecnych poziomach cenowych wydaje nam się, że wycena akcji ING prezentuje się atrakcyjnie na wskaźnikach za lata 2014-2016.

Nasze prognozy zakładają wzrost zysku netto w bieżącym roku o 12%. W 2015 oczekujemy wzrostu zysku netto o 22%. Znaczny wzrost wyników ING będzie wynikał w głównej mierze z przyśpieszenia dynamiki akcji kredytowej w bieżącym oraz przyszłym roku.

Reklama

Mocny bilans kluczowym atutem ING

ING ma jeden z lepszych bilansów w sektorze. Wskaźnik kredyty/depozyty wynosił na koniec 2013 roku zaledwie 78% (72% wyłączając portfel euroobligacji). Wskaźnik ten poprawił się znacznie w zeszłym roku. Poprawa ta wynikała z przyrostu środków zdeponowanych przez klientów o ponad 9 mld zł (wzrost o 16% r/r). Depozyty w ING wzrosły w 2013 ponad dwukrotnie szybciej od tempa wzrostu depozytów w sektorze bankowym.

Rozwijając akcję depozytową w 2013 roku bank stworzył sobie zaplecze pod przyszłą akcję kredytową, która naszym zdaniem przyśpieszy w latach 2014-2015. Według zapowiedzi Zarządu banku, w bieżącym roku przy sprzyjającym rynku, ING pokaże dwucyfrową dynamikę kredytów. Nasze prognozy na 2014 zakładają wzrost kredytów w ING o 9%. W 2015 oczekujemy wzrostu kredytów o 12%.

Atrakcyjna wycena na tle konkurencji

Pomimo znacznego wzrostu kursu akcji ING w zeszłym roku, bank jest notowany z dyskontem do sektora mieszczącym się w przedziale 4%-9% na wskaźnikach P/E i P/BV dla lat 2014-2016. Biorąc pod uwagę mocny bilans oraz szybsze od sektora tempo wzrostu akcji kredytowej, dyskonto to naszym zdaniem jest nieuzasadnione i powinno zostać skorygowane.

Powrót do polityki dywidendowej

Po 3 letniej przerwie, bank wraca do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. Z uwagi na wysoki współczynnik wypłacalności - wynoszący 17,3% za 2013 rok - akcjonariusze zdecydowali o przeznaczeniu 60% zysku za 2013 rok na dywidendę. Według naszych oczekiwań bank będzie w stanie poprawić wskaźnik wypłaty dywidendy w kolejnych latach do poziomu 70% zysku netto, co przy bieżącej cenie implikuje stopę dywidendy w 2015 wynoszącą 4,3%.

Wartość akcji ING Banku Śląskiego oszacowaliśmy na podstawie wyceny metodami: ROE-P/BV (125,5 zł) oraz porównawczą (142,4 zł), co po zważeniu powyższych wycen dało 9-miesięczną cenę docelową równą 144,4 zł.

Dowiedz się więcej na temat: rekomendacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »