Reklama

Alchemia porządkuje grupę

Alchemia zamierza połączyć się ze swoimi spółkami zależnymi Hutą Batory, Rurexpolem i Walcownią Rur Andrzej. Fuzja odbędzie się poprzez przeniesienie całego majątku spółek przejmowanych na Alchemię, bez podwyższania kapitału zakładowego.

Planowana operacja jest elementem restrukturyzacji grupy kapitałowej oraz sposobem na obniżanie kosztów działalności i funkcjonowania spółek.

Celem połączenia jest koncentracja kapitału, a także umocnienie pozycji Alchemii na rynku w branży stalowej i hutniczej. Alchemia SA specjalizuje się w produkcji wyrobów stalowych. Obecnie kontroluje rynek producentów rur bez szwu, prętów okrągłych, obręczy oraz pierścieni kuto-walcowych. Spółka sukcesywnie dąży do budowy niezależnej grupy, która będzie jednym z najbardziej liczących się graczy na rynku Europy.

Reklama

- Połączenie spółek w jedno przedsiębiorstwo przyniesie nam wymierne oszczędności. Dzięki temu wzrośnie efektywność a zarazem konkurencyjność Alchemii. To ważny krok w budowie Polskiego Koncernu Rurowego oraz pozycjonowania go jako silnego gracza na międzynarodowej arenie. Jeżeli rządowy program rozwoju Polski do 2020 roku będzie realizowany i utrzyma się wysoki popyt na nasze wyroby na globalnych rynkach to ten cel jest w zasięgu ręki - komentuje Karina Wściubiak-Hankó, Prezes Zarządu Alchemia SA.

W ciągu ostatnich kilku lata Alchemia SA systematycznie powiększała się o kolejne podmioty działające w branży produkcji rur i innych produktów stalowych. Dzięki przejęciom posiada najbardziej kompleksową ofertę handlową w zakresie produkcji i sprzedaży stalowych rur bez szwu. Alchemia S.A. obecnie jest w stanie oferować asortyment w przedziale średnic od 21,3 mm do 508 mm.

PEŁNE NOTOWANIA

Alchemia SA

jest grupą skupiającą firmy z branży hutniczej. Głównymi spółkami grupy są Huta Batory, Huta Bankowa, Kuźnia Batory oraz Rurexpol. Koncentruje się on przede wszystkim na produkcji szerokiej gamy rur oraz innych wyrobów stalowych. Wyroby grupy są wykorzystywane w przemyśle naftowym, wydobywczym i gazownictwie.

Opr. MZB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »