Allegro chce zmotywować pracowników. Rozda im własne akcje

Allegro rozda wśród pracowników własne akcje - zadecydowała Rada Dyrektorów największej w Polsce platformy zakupowej. Ich przekazanie odbędzie się w ramach programu motywacyjnego, na który zostanie przeznaczonych 86,9 mln zł.

“Allegro przeprowadzi skup akcji własnych w celu zrealizowania nagród w ramach pracowniczego programu motywacyjnego” - poinformowała w wydanym komunikacie spółka. Dowiadujemy się z niego, że program skupu akcji został uchwalony przez akcjonariuszy trzy lata temu. Zdecydowano, że potrwa pół roku - rozpocznie się 1 grudnia 2023 i skończy 31 maja 2024 r. Będzie prowadzony przez biuro maklerskie Santander Bank Polska. 

Akcje po 40 zł

Akcje zostaną kupione na Giełdzie Papierów Wartościowych. Maksymalna liczba nabytych walorów nie przekroczy 2 mln 172 tys. 523 sztuk. Cena każdego z nich ma wynieść 40 zł. To więcej niż wynosi ich obecne notowanie. We wtorek, przed zamknięciem sesji, jedna akcja Allegro była warta 29,88 zł. 

Reklama

Na rozdanie akcji pracownikom firma będzie miała 12 miesięcy od daty ich nabycia, czyli od czerwca 2024 r. do końca maja 2025 r. „Spółka zapewni odpowiednie podanie do publicznej wiadomości informacji o transakcjach dotyczących Programu, nie później niż do końca siódmej dziennej sesji rynkowej następującej po dniu zawarcia takich transakcji, a także udostępni podsumowanie realizacji Programu” – informuje Allegro.

Wyniki lepsze niż oczekiwano

W połowie listopada platforma zakupowa opublikowała wyniki finansowe za III kwartał. Wynika z nich, że od lipca do końca września zysk netto grupy wyniósł 241,7 mln zł - o prawie 33 mln zł więcej niż wcześniej prognozowano (208,9 mln zł). W wydanym wtedy komunikacie spółka poinformowała, że w przyszłym roku planuje uruchomić platformy zakupowe w Słowacji, na Węgrzech, w Słowenii i w Chorwacji.

Allegro to największa w Polsce platforma e-commerce. Miesięcznie stronę odwiedza 22 mln internautów. Spółka weszła na warszawską giełdę w październiku 2020 roku. Był to największy debiut w historii stołecznego parkietu. Przez krótki czas firma - jako jedyna w Polsce - przebiła 100 mld zł kapitalizacji. 

ew

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Allegro | akcje spółek | pracownicy | program
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »