Reklama

Analitycy BM BGŻ zalecają akcje Protektora

Analitycy BM BGŻ w raporcie z 15 lutego rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Protektora od zalecenia "kupuj" i wyznaczenia ceny docelowej na 7,76 zł.

Procesy restrukturyzacji w polskiej spółce produkcyjnej (LZPS) przyczyniły się do znacznego obniżenia kosztów i dopasowania ich struktury do wielkości sprzedaży. Dzięki

Reklama

temu zysk operacyjny był aż o 60% wyższy w porównaniu z 2009 r. Przy utrzymaniu

zadłużenia na zbliżonym poziomie i podobnych kosztach finansowych zysk na poziomie netto

zwiększył się natomiast czterokrotnie i wyniósł prawie 5 mln zł. Warto również podkreślić, że

pozycja finansowa spółki jest bardzo silna - zadłużenie netto nieznacznie przekracza wartość

rocznego zysku EBITDA.

Wycena

"Przyjęte przez nas założenia do modelu zdyskontowanych przepływów pieniężnych pozwoliły uzyskać cenę jednej akcji Protektora na poziomie 8,16 zł. Wycena porównawcza wskazuje natomiast na wartość jednej akcji w wysokości 7,36 zł. Bardzo sprzyjające otoczenie makroekonomiczne w postaci silnego popytu ze strony przemysłu w Zachodniej Europie stanowi czynnik wspierający dalszą poprawę wyników Grupy Protektor" - napisali analitycy DM BGŻ.

Otoczenie

Bardzo sprzyjające otoczenie makroekonomiczne w postaci silnego popytu ze strony

przemysłu w Zachodniej Europie stanowi czynnik wspierający dalszą poprawę wyników Grupy

Protektor.

"Poprawiająca się rentowność sprzedaży, wzrost skali działalności oraz działania optymalizujące po stronie kosztowej powinny przyczynić się do istotnej poprawy wyników raportowanych przez spółkę w kolejnych okresach. Efekt ten może zostać dodatkowo wzmocniony przez akwizycje, które obecnie spółka jest w stanie sfinansować ze względu na niskie zadłużenie. W efekcie bieżące notowania wskazują na niedowartościowanie akcji Protektora, dlatego zdecydowaliśmy się wydać rekomendację +kupuj+ z ceną docelową na poziomie 7,76 zł, wyznaczoną jako średnią z wyceny dochodowej i porównawczej, szacując niedowartościowanie akcji na ponad 30 proc." - dodano.

źródło DM BGŻ

Dowiedz się więcej na temat: Protektor | Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »