Arcus partnerem wydarzeń "smart grid" Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, 13-15 maja br.

Arcus - spółka notowana na GPW, pionier w dostawach inteligentnych liczników zdalnego odczytu energii w Polsce - został partnerem wydarzeń "smart grid" Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 13-15 maja 2013 roku. Tematyka z zakresu inteligentnych sieci energetycznych, ich rozwoju w Polsce i w całej Unii Europejskiej jest jednym z kluczowych zagadnień najbliższego kongresu.

Arcus - spółka notowana na GPW, pionier w dostawach inteligentnych liczników zdalnego odczytu energii w Polsce - został partnerem wydarzeń "smart grid"  Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 13-15 maja 2013 roku. Tematyka z zakresu inteligentnych sieci energetycznych, ich rozwoju w Polsce i w całej Unii Europejskiej jest jednym z kluczowych zagadnień  najbliższego kongresu.

- Wysokie kompetencje Arcusa i naszej spółki zależnej, T-matic Systems, zdobyte podczas wdrażania pionierskich na polskim rynku projektów wymiany liczników prądu na tzw. inteligentne liczniki zdalnego odczytu energii, pozwalają nam na wsparcie najważniejszych wydarzeń gospodarczych w tym zakresie. W Polsce proces rozwoju inteligentnych sieci energetycznych dopiero się rozpoczął, ale będzie musiał być kontynuowany we wszystkich zakładach energetycznych, zgodnie z dyrektywami UE. Te dyrektywy nakładają obowiązek wymiany co najmniej 80 proc. liczników w każdym kraju Unii do 2020 roku, dlatego cały rynek musi być na to przygotowany - podkreśla Michał Czeredys, prezes Arcus SA.

Reklama

W ramach zagadnień inteligentnych sieci energetycznych, podczas kongresu zostaną omówione działania polskich firm energetycznych w obszarze smart grid i smart utilities, najważniejsze przyczyny powolnego rozwoju inteligentnych sieci w Polsce, rozwój smart grid i smart utilities w krajach UE i rola regulatorów rynku w całym procesie rozwoju inteligentnych sieci. W spotkaniach wezmą udział m.in. przedstawiciele największych dystrybutorów energii, firm dostarczających infrastrukturę do zakładów energetycznych, a także polscy parlamentarzyści, którzy mają wpływ na dalsze prace nad nowym prawem energetycznym.

- Grupa Arcus jest jedyną firmą w Polsce posiadającą wiedzę i doświadczenie zdobytego podczas największego dotychczas projektu wdrożenia inteligentnych liczników zdalnego odczytu energii. Zrobiliśmy to dla Energi-Operator i chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem wynikającym z tego projektu. Wszyscy - zarówno decydenci, regulator, dostawcy energii, jak i końcowi odbiorcy prądu - muszą mieć pełną świadomość korzyści wynikających ze zmian w zarządzaniu energią i sieciami energetycznymi. Oszczędności dla odbiorców prądu, szacowane na 5-9 proc., zachęcenie wielu odbiorców do własnej produkcji energii za pomocą przydomowych źródeł energii, a w efekcie ochrona środowiska naturalnego i ograniczenie emisji dwutlenku węgla, to tylko jedne z celów całej idei smart meteringu i smart gridu w Europie i na świecie - dodaje Michał Czeredys.

Europejski Kongres Gospodarczy to najważniejsza impreza gospodarcza Europy Centralnej. Przy tworzeniu agendy wybierane są te tematy, które odpowiadają na kluczowe wyzwania stojące przed gospodarką i politykami. Aktualność i waga zagadnień to podstawowe kryteria doboru tematów do dyskusji. Wiodące nurty tematyczne tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego to: wzrost gospodarczy, przyszłość strefy euro, globalizacja, polityka energetyczno-klimatyczna i rola Europy Centralnej. W trzydniowym cyklu debat i spotkań z udziałem sześciu tysięcy gości z kraju i z zagranicy, w blisko stu sesjach weźmie udział kilkuset panelistów. Uczestnikami Europejskiego Kongresu Gospodarczego są m.in. unijni komisarze oraz reprezentanci rządów państw europejskich, znanych postaci świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii. Tematyka sesji, debat i spotkań obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. W ramach majowego wydarzenia odbędzie się spotkanie ministrów gospodarek Grupy Wyszehradzkiej (V4) - na półtora miesiąca przed zakończeniem polskiego przewodnictwa w Grupie - w rozszerzonej formule o kraje nadbałtyckie, Rumunię, Bułgarię oraz Chorwację.

Organizatorem kongresu jest Grupa PTWP SA

Grupa Arcus

Arcus jest jednym liderów w Polsce w dostawach inteligentnych rozwiązań dla firm. Arcusjest dostawcą inteligentnych rozwiązań z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, w tym obiegiem dokumentu i korespondencji masowej. Spółka jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. Arcusi spółka zależna T-Matic Systems SA dostarczają również kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki i inteligentnych sieci, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Trzecią spółką wchodzącą w skład Grupy Arcus jest DocuSoft Sp. z o.o. produkująca systemy do obiegu informacji. Do największych klientów GRUPY Arcus należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi i logistyczni oraz administracja publiczna na szczeblu centralnym i lokalnym.

Opr. KM

Zagłosuj w internetowym referendum w

sprawie OFE

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kongres | GRID
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »