Reklama

Biuro podróży First Class we współpracy z Alior Bankiem wprowadza sprzedaż biletów lotniczych na kredyt

Biuro podróży First Class SA, należące do notowanej na rynku NewConnect spółki Internetowe Biura Sprzedaży Netshops.pl SA (dawniej Mobini, skrót MOB) chce zrewolucjonizować rynek turystyczny w Polsce. Firma rozpoczyna wspólnie z Alior Bankiem sprzedaż w systemie ratalnym biletów lotniczych oraz wycieczek i pobytów hotelowych.

Biuro podróży First Class SA, należące do notowanej na rynku NewConnect spółki Internetowe Biura Sprzedaży Netshops.pl SA (dawniej Mobini, skrót MOB) chce zrewolucjonizować rynek turystyczny w Polsce. Firma rozpoczyna wspólnie z Alior Bankiem sprzedaż w systemie ratalnym biletów lotniczych oraz wycieczek i pobytów hotelowych.

Biuro podróży First Class SA, specjalizujące się w obsłudze podróży biznesowych, po ostatnich sukcesach w segmencie Business Travel, chce równie dynamicznie rozwijać się w turystyce indywidualnej. W tym segmencie firma systematycznie umacnia się od dwóch lat. Przy wsparciu inwestora strategicznego - giełdowej spółki MNI SA (indeks sWIG-80) - przejęła m.in. Euroreisen Biuro Turystyczne Sp. z o.o., jedno z najstarszych biur podróży w Warszawie, znane z oferty czołowych niemieckich touroperatorów, z której korzystają głównie zamożni klienci. Tym samym obok produktów krajowych operatorów, m.in. Itaka, Rainbow Tours, w jej ofercie pojawiły się wycieczki takich potentatów, jak: TUI, Neckermann, Thomas Cook, Dertour. First Class SA, które posiada własne placówki w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie, nie planuje rozwoju tradycyjnej sieci, ale stawia na innowacyjne rozwiązania, zapewniające optymalizację kosztową.

Reklama

- Zrealizowane transakcje akwizycji, jak i zdobyte przez pracowników know-how, wsparcie finansowe inwestora strategicznego, czyli grupy MNI, pozwalają nam na realizację innowacyjnych idei na polskim rynku turystycznym. Po wdrożeniu nowego portalu służącego do rezerwacji wycieczek katalogowych i organizacji wyjazdów szytych na miarę (tailor-made tours), przyszedł czas na zaproponowanie naszym klientom czegoś naprawdę ekstra!!! We współpracy z Alior Bank SA wprowadzamy usługę, której nie ma w ofercie innych polskich biur podróży turystycznych: zakup na raty biletów lotniczych oraz wycieczek i pobytów hotelowych. Liczymy, że dzięki takiemu wsparciu zwiększy się dostępność do oferowanych przez nas usług, co powinno przełożyć się na wzrost obrotów - mówi Krzysztof Mówka, prezes First Class SA

Wakacje z First Class za kredyt Alior Banku

Opracowane wspólnie z Alior Bankiem rozwiązanie - sprzedaż biletów lotniczych i innych usług First Class SA - w systemie ratalnym może zrewolucjonizować rynek turystyczny w Polsce. Do tej pory klienci nie mogli kupować biletów lotniczych na kredyt (tzw. konsumpcyjny, na dowolny cel), a takie finansowanie wycieczek i pobytów hotelowych nie cieszyło się dużym zainteresowaniem biur podróży i tour-operatorów. W przypadku turystyki zorganizowanej - zagranicznych wyjazdów pobytowych, organizowanych przez touroperatorów, klienci mogą korzystać z systemu first minute, zakładającego dokonanie przedpłaty (zazwyczaj na parę miesięcy przed wyjazdem), wynoszącej ok. 30 proc. ostatecznej ceny wycieczki, a resztę powinni uregulować na ok. miesiąca przed terminem wyjazdu. W przypadku biletów lotniczych część przewoźników obecnie dopuszcza zapłatę kartą kredytową (zazwyczaj tylko tzw. wypukłą), na rynku są również dostępne specjalne karty, wydawane wspólnie przez bank i linię lotniczą, uprawniające do zniżek (ew. usługi cash back) oraz benefitów wynikających z programu lojalnościowego. - Zastanawialiśmy się dlaczego biletów lotniczych, czy wycieczek, klienci nie mogą kupować na raty, chociaż bez problemu kupują w ten sposób drogie telewizory, lodówki, samochody. Dlatego postanowiliśmy, że wychodzimy ze specjalną ofertą do klientów indywidualnych, którzy chcieliby organizować swoje podróże i wakacje korzystając z dogodnych rat renomowanego banku, jakim jest Alior Bank oraz z ponad 22-letniego doświadczenia w organizacji wyjazdów, jakim może się pochwalić First Class SA - mówi Krzysztof Mówka.

Cel: 100 proc. satysfakcji przy minimum formalności

First Class SA, aby maksymalnie uprościć formalności związane kredytem uruchomiło specjalną aplikację umożliwiającą uzyskanie takiego finansowania on-line, bez konieczności wychodzenia z domu. Jest ona dostępna w internecie. Zakup biletu na raty jest teraz czwartą obok opłaty przelewem, kartą kredytową i gotówką w oddziale, formą płatności za przelot. Czas decyzji kredytowej i zawarcie umowy wynosi przeciętnie 15 min. W ten sposób można kupić bilety lotnicze zarówno tradycyjnych przewoźników (w tym in. LOT, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines, Air France, Emirates, British Airlines, Qatar Airlines), jak i tzw. tanich linii, np.: Wizz Air, Ryanair. Za kredyt klienci First Class SA sfinansują przelot na dowolne trasy, czy klasę (ekonomiczną, biznes). - Chcemy być maksymalnie elastyczni. Klienci mogą w ten sposób sfinansować np. krótki weekendowy wypad do jednej z europejskich stolic, np. na zakupy, dalekowschodnią wyprawę z przyjaciółmi, czy wspólny lot z ukochaną osobą dookoła Ziemi. Oprócz wyszukiwarki on-line, nasi klienci będą mogli kupić bilety na raty także bezpośrednio w placówkach First Class SA, z udziałem konsultanta, który pomoże im wybrać np. optymalną trasę - mówi Krzysztof Mówka.

Systemem ratalnym będzie objęta sprzedaż znajdujących się w ofercie First Class SA katalogowych wycieczek i stacjonarnych pobytów w hotelach najlepszych polskich i zagranicznych touroperatorów. W ten sposób klienci mogą również sfinansować także wyjazdy tailor-made tours ("szyte na miarę"), czyli wyprawy indywidualne lub w niewielkich grupach dla osób chcących poznać wybrane zakątki świata według swojego planu, bez konieczności kolektywnego zwiedzania.

Alior Bank SA zaoferował klientom First Class SA konkurencyjne warunki, m.in.:

" wartość kredytu od 300 zł, do 20.000 zł;

" minimum formalności - pożyczka ratalna na oświadczenie do 5.000 zł;

" możliwość otrzymania kredytu bez zaświadczenia o zarobkach, przy czym minimalny dochód musi wynosić 500 zł miesięcznie (przewidziano możliwość łączenia dochodów do oceny zdolności kredytowej);

" brak poręczeń kredytu, i zgody współmałżonka;

" elastyczny okres kredytowania - od 3 do 48 rat;

" korzystny pakiet ubezpieczeń;

" w placówkach Alior Bank SA spłaty rat dokonuje się bez dodatkowych opłat.

- Turystyka indywidualna to segment wysokomarżowy, dlatego chcemy się w nim rozwijać. Dzięki portalowi www.firstclass.com.pl mamy szansę na sprzedaż oferty katalogowej polskich i zagranicznych touroperatorów już nie tylko w naszych placówkach Warszawie, Krakowie i Rzeszowie, ale dla klientów z całej Polski. Liczymy, że dzięki ofercie ratalnej sprzedaż w segmencie indywidualnym wzrośnie nam przynajmniej o 10 proc. rocznie. Planujemy również kampanię reklamową w mediach oraz szereg akcji promocyjnych, konkursów - mówi Krzysztof Mówka.

Dynamiczny rozwój w business travel

Równolegle z rozwojem w segmencie turystyki masowej, First Class SA chce utrzymać wysokie tempo wzrostu w swoim core business, czyli obsłudze podróży biznesowych i sprzedaży biletów lotniczych. W portfolio firmy obecnie znajduje się ponad 500 klientów korporacyjnych: polskich firm, filii zagranicznych korporacji oraz instytucji i jednostek administracji państwowej i samorządowej. Biuro zapewnia im kompleksową obsługę podróży służbowych, oferując m. in. bilety lotnicze, rezerwację i sprzedaż miejsc noclegowych w hotelach (w 15 systemach rezerwacji obejmujących ok. 400 tys. obiektów), ubezpieczenia podróżne, wynajem samochodów, rezerwację i sprzedaż biletów na przejazdy kolejowe i autokarowe oraz usługę wizowania. First Class SA wygrało pod koniec ub.r. dwuletni kontrakt na sprzedaż i dostawę 37,3 tys. biletów lotniczych na zagraniczne i krajowe przewozy za 67,05 mln zł dla 50 jednostek administracji państwowej (obowiązuje do 31 grudnia 2014 r.). Zwycięstwo zapewnił firmie nowy panel rezerwacyjno-komunikacyjny Business Travel Manager, oferujący niespotykaną na polskim rynku liczbę funkcji za bardzo atrakcyjną cenę, m. in. wyszukiwanie i rezerwację: biletów lotniczych i kolejowych, miejsc noclegowych w hotelach, wynajem samochodów (w tym po indywidualnie negocjowanych stawkach), a także dokonanie wyboru i zakupu niezbędnych pakietów ubezpieczeń turystycznych. Osoby odpowiedzialne za organizowanie i nadzór nad podróżami służbowymi mogą dzięki tej aplikacji: monitorować stan dokonanych rezerwacji, wykonywać operacje na poszczególnych zamówieniach (poprzez podgląd i pobieranie wystawionych faktur VAT, dokumentów, np. wzorów umów, aneksów, historii zamówień), generować raporty o zrealizowanych usługach w oparciu o indywidualne kryteria (np.: dla centrów kosztów, w podziale na departamenty, działy, regiony sprzedaży). Zarządzanie podróżami służbowymi ułatwia też system powiadomień o rezerwacjach (za pomocą sms, e-maila) oraz moduł, dzięki któremu BTM może przekazywać informację, gdzie się znajduje (w jakim hotelu) i kiedy wraca podróżujący pracownik.

- Segment usług business travel ma w Polsce bardzo duży potencjał wzrostu - firmy oraz instytucje państwowe i samorządowe coraz częściej poszukują wysokiej jakości usług po optymalnych kosztach. First Class SA może im to zaoferować, co już widać w naszych tegorocznych wynikach i co powinno mieć odzwierciedlenie także w przyszłości - mówi Krzysztof Mówka, prezes First Class SA - Dzięki platformie Business Travel Manager, uzyskaliśmy znaczną przewagę technologiczną i konkurencyjną nad innymi graczami na polskim rynku. W tym roku rozpoczęliśmy obsługę nowych, rentownych kontraktów m. in. dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, Wojskowej Akademii Technicznej, Wrocławskiego Centrum Badań EIT +, czy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Systematycznie rozwijamy działalność niezwiązaną ze sprzedażą biletów lotniczych, np. organizacją wyjazdów incentive dla dużych klientów korporacyjnych - dodaje Krzysztof Mówka.

First Class SA notowane na NewConnect

First Class SA należy w 100 proc. do notowanej na alternatywnym rynku giełdowym NewConnect spółki holdingowej Internetowe Biura Sprzedaży Netshops.pl SA, kontrolowanej przez giełdową grupę MNI. Strategiczny inwestor po dogłębnej analizie możliwości rozwoju, podjął decyzję o gruntownej reorganizacji grupy IBSN.pl SA Przygotowując się do transakcji rada nadzorcza IBSN.pl SA 6 czerwca br. dokonała zmian w zarządzie spółki, powołując Krzysztofa Mówkę na stanowisko prezesa i Magdalenę Szczepaniak na członka zarządu. W połowie br. nowy zarząd IBSN.pl SA podjął decyzję o połączeniu spółki z First Class SA, poprzez przeniesienie całego majątku First Class SA, jako spółki przejmowanej, do IBSN.pl SA, jako spółki przejmującej - tzw. łączenie poprzez przejęcie (zgodnie z art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych). Proces jest na końcowym etapie - połączenie wymaga zatwierdzenia przez akcjonariuszy IBSN.pl SA na walnym zgromadzeniu, (27 czerwca br. na zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariusze IBSN.pl SA zgodnie poparli plan połączenia spółek). W wyniku przeprowadzonej transakcji biuro podróży First Class SA przejmie majątek spółki-matki, która zakończy działalność. Od tego momentu First Class SA będzie bezpośrednio notowane na NewConnect, co oznacza, że będzie czwartą spółką z branży turystycznej na alternatywnym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W I półroczu br. grupa IBSN.pl (wkrótce First Class) uzyskała 10,86 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży netto, zysk netto wyniósł 0,41 mln zł. Decydujący pozytywny wpływ na skonsolidowane wyniki grupy w 2013 roku miało biuro podróży First Class SA - Konsolidacja korzystnie wpłynie na sytuację finansową oraz zwiększy efektywność zarządzania, minimalizując jednocześnie jego koszty, co sprawi, że działalność grupy w nowym kształcie, już pod szyldem First Class SA będzie lepiej oceniana przez inwestorów - mówi Andrzej Piechocki, prezes MNI SA i przewodniczący rady nadzorczej IBSN.pl SA

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »