Cash Flow - nowe założenia strategiczne
Śląski zarządca wierzytelnościami opublikował nowe założenia strategiczne spółki. Głównym z nich jest usuwanie zatorów płatniczych MSP - z punktu widzenia instytucji finansowych oznacza to dywersyfikację i specjalizację modelu biznesowego Cash Flow. Trwająca właśnie emisja publiczna warrantów poprawi płynność akcji oraz podniesie rentowność finansową spółki.
Kierowana przez Grzegorza Gniadego spółka Cash Flow rozpoczyna realizację nowej strategii na lata 2012-2015. Jednym z jej celów jest dywersyfikacja i specjalizacja modelu biznesowego spółki.
- Z uwagą obserwujemy potrzeby zmieniającego się rynku. Odpowiadając na jego oczekiwania zdecydowaliśmy niezwłocznie wykorzystać 15-letnie doświadczenie Cash Flow w zarządzaniu wierzytelnościami, i ukierunkować model biznesowy na najlepiej rokujący obszar tego biznesu: likwidowanie zatorów płatniczych MSP. Tak więc nowa - a de facto zoptymalizowana strategia - definiuje zapełnieniem nisz takich jak m.in. factoring dla MSP, obsługa i restrukturyzacja pasywów w przedsiębiorstwach, czy obsługa windykacyjna ubezpieczeń bazujących na wierzytelnościach. Niewiele jest przedsiębiorstw w tym kraju, które zakumulowały tak obszerny know-how w obszarze zarządzania wierzytelnościami i płynnością finansową; do tego idealny ekonomicznie moment - gdzieś pomiędzy końcem bessy na rynku kapitałowym, a pogłębieniem kiepskiej sytuacji w tzw. realnej gospodarce. W tym celu podjęliśmy decyzję o zamknięciu poprzedniej emisji, i otworzyliśmy nową, o innych parametrach - dedykowaną już konkretnym celom strategicznym, i o niższym koszcie pieniądza dla spółki - mówi Grzegorz Gniady.
Jak podaje spółka, celem emisyjnym jest poprawa struktury finansowania Cash Flow poprzez obniżenie poziomu zobowiązań oraz poprawa free float dla akcjonariuszy.
Opr. KM