CEDC 34 debiutant na GPW

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Po raz pierwszy w historii, jednego dnia zadebiutowały na dwie spółki: Monnari Trade i CEDC.

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Po raz pierwszy w historii, jednego dnia zadebiutowały na dwie spółki: Monnari Trade i CEDC.

Do obrotu giełdowego wprowadzonych zostało 24.896.627 akcji zwykłych oraz 2.550.000 akcji zwykłych, będących przedmiotem oferty publicznej.

CEDC to 34 spółka debiutująca w tym roku na GPW i piata zagraniczna. Po debiucie spółki CEDC, na Giełdzie notowanych jest 280 spółek, w tym 11 zagranicznych. Spółka zakwalifikowana została do sektora handel.

Witając spółkę na warszawskim parkiecie Prezes Ludwik Sobolewski powiedział: Witam serdecznie 34 tegorocznego debiutanta na GPW. Spółka od dłuższego czasu zbliżała się do naszej Giełdy i cieszę się, że w końcu nadszedł dzień debiutu. W tym samym dniu spółka debiutuje na amerykańskiej giełdzie NASDAQ. Mam na dzieję, że w przyszłości to nasza Giełda stanie się głównym rynkiem notowań spółki. Nawiązując do przedmiotu działalności spółki i nietypowej godziny uroczystości debiutu, Prezes Sobolewski przypomniał czasy, gdy o alkoholu można było myśleć dopiero po godz. 13. - Może z tego powodu wyznaczenie uroczystości powitania spółki na Giełdzie na godzinę 13 nie było złym pomysłem- stwierdził Prezes Giełdy.

Reklama

Prezes spółki CEDC William Carey podziękował osobom i instytucjom, które przyczyniły się do debiutu giełdowego menedżerom i kadrze kierowniczej spółki, GPW, KDPW, ING Securities oferującemu akcje, doradcy prawnemu i biegłemu rewidentowi. - Już w roku 1997 myśleliśmy o wejściu na Warszawską Giełdę. Wtedy jednak nie byliśmy wystarczająco dużą firmą. Ale nigdy nie zrezygnowaliśmy z zamiaru wejścia na Giełdę w Warszawie. Nie wykluczam, że w ciągu najbliższych kilku lat duża część naszej płynności przejdzie z NASDAQ na GPW, która jest jedną z najlepszych giełd w tej części Europy.

Podstawowa informacje o spółce

Zgodnie z informacjami zawartymi w Prospekcie CEDC jest w ujęciu wartościowym i ilościowym największym producentem i czołowym dystrybutorem oraz importerem napojów alkoholowych w Polsce. Działalność spółki obejmuje marketing i dystrybucję produktów wytwarzanych w dwóch zakładach produkcyjnych, jak również import, marketing i dystrybucję na zasadach wyłączności znanych marek międzynarodowych piw, win i wyrobów spirytusowych oraz hurtową sprzedaż produktów lokalnych i międzynarodowych producentów działających w Polsce.

Wyemitowany i opłacony kapitał Emitenta po emisji akcji w wyniku publicznej subskrypcji wynosi 384.959,61 $ i dzieli się na 38.495.961 akcji zwykłych o wartości nominalnej 0,01 $ na akcję. Autoryzowany kapitał zakładowy obejmuje 80.000.000 akcji zwykłych o wartości nominalnej 0,01 $ każda i 1.000.000 akcji uprzywilejowanych o wartości nominalnej 0,01 $ każda.

Wyniki oferty publicznej:

Spółka zaoferowała 2.550.000 akcji po cenie emisyjnej 86,29 zł, bez podziału na transze. Akcje w pierwszej kolejności były przydzielane inwestorom instytucjonalnym, którzy na zaproszenie menedżerów oferty uczestniczyli w budowaniu księgi popytu. Akcje oferowane przydzielono 188 inwestorom w tym w 112 inwestorom instytucjonalnym, których zapisy nie podlegały redukcji oraz 76 inwestorom indywidualnym, których zapisy zostały zredukowane średnio o 55,34%.

Spółka pozyskała środki w wysokości 220.039.500 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Debiutanci | CEDC | Warszawa | GPW | giełdy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »