Reklama

Ceny ropy w USA rosną w reakcji na możliwe zwiększenie popytu na paliwa

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną w reakcji na oczekiwania, że gospodarka USA umocni się. Pracę wznawiają też rafinerie, po przejściu huraganu Irene, a to oznacza wzrost popytu na ropę - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 45 centów do 87,72 USD. Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 26 centów do 112,14 USD za baryłkę.

W poniedziałek Departament Handlu USA podał, że wydatki amerykańskich konsumentów w lipcu wzrosły o 0,8 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy w czerwcu spadły o 0,1 proc., po korekcie.

Dochody Amerykanów wzrosły natomiast o 0,3 proc., wobec wzrostu o 0,2 proc. w poprzednim miesiącu.

Reklama

Ekonomiści spodziewali się, że wydatki konsumenckie wzrosną o 0,5 proc. oraz że dochody wzrosną o 0,3 proc.

- Mając poprawę w wydatkach konsumentów w USA można sądzić, że jest promyk nadziei, iż wraca zaufanie - mówi David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney.

W środę raport o stanie zapasów paliw w USA przedstawi Departament Energii.

Analitycy spodziewają się wzrostu zapasów ropy o 875 tys. baryłek, paliw destylowanych o 900 tys. baryłek, a benzyny - spadku o 900 tys. b.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »