Comarch najlepsza aplikacja dla MSP
Niemiecka organizacja Initiative Mittelstand skupiająca koncerny medialne i firmy doradcze uznała OCEAN GenRap firmy Comarch za najbardziej innowacyjną aplikację w kategorii narzędzi raportujących dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Comarch otrzymał nagrodę Innovationspreis 2007 ITK. Do konkursu zgłoszono ponad 1200 produktów w 33 kategoriach. Ogłoszenie wyników odbyło się na targach CeBIT. Jury Innovationspreis stanowią niezależni eksperci, redaktorzy z branży technologii informatycznych oraz telekomunikacyjnych. Łączna pula nagród wynosi 150 tys. euro. Comarch jest pierwszą polską firmą wyróżnioną tą nagrodą.
-Rynek informatyczny w Niemczech jest bardzo dojrzały, więc tym bardziej cieszy wyróżnienie przyznane przez niemiecką organizację - mówi Andrzej Gąsienica-Samek, Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Comarch. - Ta nagroda potwierdza, że polscy programiści należą do światowej czołówki nie tylko w dziedzinie algorytmiki, ale też w tworzeniu najwyższej klasy oprogramowania - dodaje Gąsienica-Samek, zwycięzca Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym z 2003 roku.
- Produkty Comarchu zdobywają coraz większe uznanie na rynku niemieckim. Świadczy o tym zainteresowanie ofertą Comarch na targach CeBIT 2007. Wyróżnienie za innowacyjność potwierdza, że nasze produkty są w stanie konkurować z rozwiązaniami firm zagranicznych ? komentuje Tomasz Brodziak, członek Zarządu Comarch w Dreźnie.
OCEAN GenRap jest narzędziem raportującym przeznaczonym zarówno dla informatyków, jak również dla użytkowników nieposiadających wiedzy programistycznej. OCEAN GenRap dysponuje zaawansowanym funkcjonalnie edytorem, w którym zastosowano innowacyjne podejście do pracy z raportem. Tworzenie i modyfikacja raportu odbywają się techniką "drag and drop" i nie wymagają znajomości języka SQL. Interfejs i sposób działania edytora przypominają popularne narzędzia biurowe. Obecnie OCEAN GenRap rozwijany jest przez 30-osobowy zespół w Centrach Badawczo-Rozwojowych Comarch w Warszawie i Dreźnie. Prace nad zaawansowanymi technologicznie funkcjami odbywają się przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką Drezdeńską.