Reklama

DI BRE rekomenduje Bogdankę

Zdaniem analityków DI BRE , dołek wyników mamy za sobą dlatego , podtrzymujemy rekomendację kupna z ceną docelową na poziomie 131 PLN za akcję (+0,4%).

Dołek wynikowy" za nami

Reklama

Wyniki spółki chociaż lepsze niż nasze oczekiwania mają drugorzędne znaczenie. Najistotniejsze jest to, że zarząd i generalny wykonawca podtrzymali termin oddania zakładu przeróbki mechanicznej, co otwiera drogę do wydobycia z pierwszej ściany w Polu Stefanów (rocznie to dodatkowe 3 mln ton vs. 5,5 mln ton obecnego wydobycia), napisali analitycy DI BRE.

Zarząd potwierdził, że spółka będzie gotowa i uruchomi pełne moce na poziomie 11,5 mln ton już w roku 2013 (a nie 2014). Dlatego , podtrzymujemy rekomendację kupna z ceną docelową na poziomie 131 PLN za akcję (+0,4%).

Zgodnie z deklaracjami zarządu 3Q przyniesie wzrost wydobycia (DI BRE: 1,35 mln ton) a uruchomienie od 4Q2011 kopalni w Stefanowie powinno zwiększyć produkcje LWB do ok. 1,8-1,9 mln ton w kwartale.

Będzie to miało istotne znaczenie nie tylko na poziom przychodów ale przede wszystkim zyskowność spółki, która obecnie ponosi wysokie koszty uruchomienia przyszłej produkcji. Rynek węgla

Z danych Ministerstwa Gospodarki wynika, że w pierwszym półroczu produkcja węgla energetycznego w kopalniach śląskich wyniosła 28,8 mln ton, tj. 1,5% (424 tys.) mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. W tym czasie popyt na węgiel wzrósł o 10,5% do 29,8 mln ton. Pomimo zawirowań na rynkach finansowych na wysokim poziomie utrzymują się ceny węgla energetycznego w portach. Istotny wpływ na poziom ceny ma tu osłabienie PLN w relacji do USD, co nie tylko podwyższa cenę samego węgla, ale również cenę transportu.

NOTOWANIA PEŁNE

Obszar działalności Bogdanki

Obejmuje działalność górniczą w zakresie gospodarczego wydobywania węgla kamiennego, wzbogacania wydobywanego węgla surowego, sprzedaży węgla i rekultywacji terenów górniczych. Sortymenty węgla znajdujące się w ofercie Spółki obejmują węgiel energetyczny (głównie typ 32.2): groszek, orzech oraz miał. Spółka prowadzi sprzedaż przede wszystkim do odbiorców przemysłowych, w głównej mierze do podmiotów prowadzących działalność w branży elektroenergetycznej, zlokalizowanych we wschodniej i północno-wschodniej Polsce.

źródło BM DI BRE - opr MZB

Dowiedz się więcej na temat: dołek | bre

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »