Reklama

DM BPS obniża cenę Redanu

DM Banku BPS obniżył cenę docelową dla Redanu do 5,3 zł z 10,5 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj" - podał w środę dom maklerski w rekomendacji z 14 grudnia.

Reklama

Elementem świadczącym o atrakcyjności inwestycyjnej w akcje odzieżowej spółki może być

Reklama

fakt, iż aktualnie spółka jest handlowana z dyskontem w względem mediany spółek z grupy

porównawczej, które dla wskaźnika P/E'11=12,0x oraz EV/EBITDA'11=5,0x, wynosi

odpowiednio 23proc. i 34proc. .

Ponadto mając na uwadze dalszy rozwój segmentu dyskontowego oraz spodziewaną poprawą wyników segmentu modowego (gdzie rozwój opierał się będzie na multibrandowych salonach TS&F oraz sieci franczyzowej m.in. na rynku rosyjskim), które łącznie powinny przyczynić się do wzrostu wyników na poziomie Grupy, a tym samym do spadku mnożników P/E i EV/EBITDA w 2012 roku do odpowiednio 7,9x i 4,2x, zwiększając tym samym dyskonto względem porównywalnych spółek do 45proc. i 37proc.

"Zrewidowana przez zarząd prognoza na 2011 rok wraz ze słabymi wynikami za IIIQ'11 przyczyniła się do spadku notowań odzieżowej spółki, które w ostatnim czasie zachowywały się gorzej od indeksu WIG. Licząc od początku roku notowania Redanu obniżyły się o 52,4proc. , dochodząc w grudniu br. do najniższego poziomu 2,94 PLN. W tym samym czasie indeks WIG stracił 19,9proc. ." - czytamy w rekomendacji.

Ostatecznie biorąc pod uwagę powyższe czynniki wyceniamy 1 akcję na 5,3 PLN tj. 77,8proc. powyżej obecnej ceny rynkowej i zalecamy kupno walorów odzieżowej spółki.

PEŁNE NOTOWANIA SPÓŁKI

Opr. MZB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »