Reklama

DM BPS ocenia Redan

Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 13 października, obniżyli rekomendację dla akcji Redanu do "trzymaj" z kupuj", cena docelowa została wyznaczona na 5,16 zł. W dniu wydania rekomendacji za akcje spółki płacono 4,98 zł, a w czwartek około godziny 9.18 były one warte 5,07 zł.

Głęboka restrukturyzacja GK Redan przeprowadzona głównie w 2009 r. zaczyna przynosić efekty uwiarygodniając realizację strategii na lata 2010-2012. Pod względem wyniku netto, pomimo 1,5 mln zł straty netto, pierwszy kwartał br. był najlepszy dla GK Redan od czterech lat, dodatkowo wypracowanie zysku netto na koniec pierwszego półrocza 2010 r., po wykazaniu 16,2 mln zł straty w pierwszym półroczu 2009 r., uwiarygodnia sanację i w naszej opinii wyraźnie zwiększa szanse trwałą poprawę rentowności GK Redan.

Perspektywy średnioterminowe

W naszej opinii zakończenie z dodatnim wynikiem netto pierwszego półrocza br., pomimo niesprzyjających okoliczności w kwietniu (żałoba narodowa) oraz maju (deszczowa pogoda) świadczy o kontynuowaniu pozytywnej tendencji z pierwszego kwartału br. Realizowanie założeń strategii poprzez zwiększanie sieci sprzedaży sieci Textilmarket jak i dążenie do przywrócenia rentowości segmentu modowego skłania nas do utrzymania pozytywnej oceny perspektyw spółki, przy czym kluczowe dla realizacji prognozy na 2010 r. będą wyniki finansowe za IV kwartał. Uważamy, iż postępująca poprawa kondycji finansowej spółki będzie skłaniała zarząd do podjęcia starań mających na celu renegocjonowanie umów zawartych w latach 2008-2009 r. Zakładana poprawa warunków umów wpłynie m.in. na wzrost rentowności oraz zmniejszenie zapotrzebowania na kapitał obrotowy.

Reklama

Pomimo iż pozytywnie oceniamy potencjał marki Drywash, nie uwzględniliśmy kontrybucji tego bandu w naszych prognozach z powodu bieżących trudności z wiarygodnym oszacowaniem wpływu Drywash na wyniki

GK Redan oraz zakładanego marginalnego wpłwu nowej marki na przyszłoroczne wyniki finansowe. Biorąc pod uwagę wypracowanie w II półroczu 2009 r. na działalności kontynuowanej 4,6 mln zł zysku przed opodatkowaniem, realizowany wzrost liczby sklepów Textilmarket ze 154 na koniec 2009 r. do blisko 200 na koniec br., umocnienie PLN wobec EUR oraz sprzyjającą sprzedaży kolekcji jesiennej pogodę we wrześniu, uważamy iż GK Redan ma realne szanse na zrealizowanie zysku netto blisko 5,5 mln zł (P/E?2010=24,5) i 10,0 mln zł w 2011r. (P/E?2011=13,4) - w rekomendacji z czerwca br. zakładaliśmy wypracowanie przez Redan 4,8 mln zł i 10,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto odpowiednio w 2010 r. i 2011 r. Nieznaczne obniżenie wyniku netto w 2011 r. jest następstwem wolniejszej niż wcześniej zakładaliśmy poprawy sprzedaży odzieży w Polsce.

Postępująca poprawa kondycji finansowej GK Redan jak i zamiar uwzględnienia w większym stopniu specyfiki krajowego rynku skłoniła nas do dołączenia do grona spółek porównywalnych NG2.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »