Reklama

DM BPS rekomenduje Forte

Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 25 września, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółek Grajewo i Forte od zalecenia "sprzedaj".

Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 25 września, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółek Grajewo i Forte od zalecenia "sprzedaj".

FORTE znajduje się w fazie bardzo szybkiego rozwoju, poprawiając wyniki w 2Q'14 dziewiąty kwartał z rzędu. Wysoka konkurencyjność oraz atrakcyjna oferta wspierają sprzedaż zagraniczną. Dzięki wejściu do Francji spółka zdobyła ważny rynek, co obok Niemiec przekłada się na skokową poprawę rezultatów.

Niezależnie od silnych fundamentów uważamy, że ostatni silny wzrost kursu zdyskontował już mocny wzrost wyników w najbliższych latach.

W wyniku podwyżki cen płyt obniżeniu uległa marża brutto na sprzedaży. Naszym zdaniem, prawdopodobieństwo dalszego wzrostu cen płyt jest ograniczone jednak ze względu na silny popyt oraz ograniczoną możliwość przenoszenia cen, powrót do rekordowej marzy brutto zanotowanej w 4Q'13 nie jest możliwe.

Reklama

Dodatkowo silnie zdywersyfikowany rynek Brytyjski nie wiąże się z dużym potencjałem wzrostu, a przewidywane przez nas przychody wyniosą ok 8-9 mln PLN w 2015.

Zarząd podjął decyzje o rozbudowie istniejących zakładów produkcyjnych. Planowane wydatki inwestycyjne w wysokości 30 i 35 mln PLN odpowiednio w 2014 i 2015, pozwolą na zwiększenie zdolności produkcyjnych o 27,9% w 2015 i 9% w 2016 r.

Bazując na powyższej charakterystyce, rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla FORTE z ceną docelową 49 PLN, co przy aktualnej cenie rynkowej na poziomie 56,6 PLN oraz dyskoncie na poziomie -13,4% skłania nas do wydania rekomendacji SPRZEDAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »