Reklama

DM Millennium podnosi cenę docelową dla PKO BP

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 4 września, podwyższyli cenę docelową akcji PKO BP do 44,2 zł z 39,6 zł wcześniej, podtrzymując jednocześnie rekomendację "akumuluj".

Analitycy Millennium DM zwrócili w raporcie uwagę na dyskonto z jakim PKO BP jest notowane do innych krajowych banków, w tym 5 proc. premię w stosunku do głównego konkurenta, Pekao. Dodali, że w najbliższym czasie spodziewają się wzrostu kursu PKO BP ze względu na zbliżający się termin przyznania prawa do 1,8 zł dywidendy na akcję. Dzień dywidendy to czwartek, 19 września.

Reklama

Twórcy raportu uważają, że wyniki PKO BP w kolejnych kwartałach mogą nie być już pod tak znaczną presją niższych stóp procentowych, jaką widzieliśmy w poprzednich okresach.

"Zakładamy powolny wzrost wyniku odsetkowego w stosunku do II kwartału, co będzie możliwe dzięki zapadaniu starszych lokat oraz wzrostowi wolumenów. Oczekujemy także dalszego spadku odpisów na rezerwy" - napisali analitycy, dodając, że od 2014 roku do wyników banku zaczną kontrybuować przejęte aktywa Nordei.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »