Reklama

DM PKO BP rekomenduje JSW

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 16 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej od zalecenia "kupuj". Wyceniając jeden walor akcji na 140 zł .

JSW jest skoncentrowana na wydobyciu węgla koksowego (75% wolumenu) i produkcji koksu. Jest spółką cykliczną z ekspozycją na światowy rynek stali.

Reklama

JSW oferuje atrakcyjną ekspozycję na sektor wydobywczy w regionie dzięki dużym rezerwom węgla koksowego, gotówce netto, deficytowi węgla koksowego, rosnącej produkcji stali i ambitnym planom zwiększenia rezerw węgla i produkcji koksu.

Oczekujemy spadku cen węgla koksowego w 4 kw. 2011 i całym 2012, jednak ze względu na ostatni spadek kursu rekomendujemy Kupuj z ceną docelową 140 PLN.

JSW przejął w zamian za emisję 6,4 mln akcji koksownię KK Zabrze i planuje zakup koksowni Victoria. W 2017P zakończy się modernizacja koksowni Przyjaźń i łączne moce w segmencie wzrosną do 4,6 mln ton. Segment koksu, dzięki relatywnie niskiemu kosztowi konwersji na poziomie 107 PLN/t, odpowiada za 12-15% wyniku EBITDA w grupie.

DM PKO BP oczekuje skorygowanego zysku na akcję w wysokości 23,1 zł w 2011 roku oraz 21,4 zł w 2012. Oznacza to wskaźnik P/E na poziomie odpowiednio 4,3x i 4,7x. Analitycy DM PKO BP prognozują, że JSW wypracuje w tym roku 2,214 mld zł zysku netto, 2,75 mld zł zysku skorygowanego, 4,39 mld zł EBITDA przy przychodach na poziomie 10,63 mld zł. W 2012 roku zysk netto ma wynieść 2,55 mld zł, EBITDA 4,125 mld zł, a przychody do 9,96 mld zł.

JSW SA

Grupa jest największym producentem węgla koksowego Typu 35 (hard) wysokiej jakości ("węgla ortokoksowego" zgodnie z Polską Normą) i wiodącym producentem koksu w Unii Europejskiej pod względem wielkości produkcji.

Obszar wydobywczy Grupy ulokowany jest w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym. Podstawową działalność Grupy stanowi: produkcja i sprzedaż węgla kamiennego, na co składa się produkcja i sprzedaż węgla koksowego i węgla do celów energetycznych oraz produkcja i sprzedaż koksu i węglopochodnych.

źródło DM PKO BP ,Opr. MZB

Załączniki

Dokument.pdf
Dowiedz się więcej na temat: PKO BP SA | DM PKO BP | Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »