Dobre rozmowy o fuzji

Wtorkowe rozmowy Ministerstwa Skarbu Państwa z UniCredito trwały niecałe dwie godziny. Za dwa dni - ciąg dalszy.

Wtorkowe rozmowy Ministerstwa Skarbu Państwa z UniCredito trwały niecałe dwie godziny. Za dwa dni - ciąg dalszy.

- Było to konstruktywne i szczere spotkanie stron, które stanowi dobry znak dla dalszych rozmów. Do następnego dojdzie w ciągu dwóch dni - powiedział Marcin Mazurek, rzecznik prasowy MSP.

W negocjacjach ze strony MSP brał udział wiceminister skarbu Paweł Szałamacha, a także eksperci i prawnicy ministerstwa oraz szef gabinetu premiera, Jacek Tarnowski. Włoskie UniCredito reprezentowały trzy osoby, w tym Marina Natale, która zajmuje się w UniCredito sprawami fuzji i przejęć, i prawnicy. Czy ciąg dalszy rozmów będzie prowadzony w takim samym składzie? Na razie nie wiadomo. Pewne jest jednak, że strony przeszły od razu do meritum. Można przypuszczać, ze rozmowa dotyczyła zarówno poziomów zatrudnienia w obu bankach, jak też umowy prywatyzacyjnej Pekao. Spekuluje się też, że może być negocjowana sprzedaż przez UniCredito części aktywów BPH.

Reklama

W piątek premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiadał, że rozmowy z UniCredito rząd chce zakończyć w niespełna 3 tygodnie. Porozumienie ma być zawarte przed 5 kwietnia, kiedy Komisja Nadzoru Bankowego ponownie zajmie się wnioskiem UniCredito o wykonywanie głosów z akcji BPH. Włosi, do których od 1999 r. należy Pekao, po przejęciu HVB stali się też właścicielami BPH i chcą połączyć oba banki. Nie godzi się na to polski rząd i powołuje się na umowę prywatyzacyjną Pekao, w której Włosi zobowiązali się, że nie będą inwestować w konkurencyjne do Pekao instytucje.

Halina Kochalska

Parkiet
Dowiedz się więcej na temat: ministerstwa | skarbu | pekao
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »