Ecorse Investments po raz kolejny podnosi cenę na Eco Holding

Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International, po raz kolejny podniósł cenę w wezwaniu na akcje Eko Holding, tym razem do 5,6 zł z 4,7 zł poprzednio. Od pewnego czasu toczy się walka o przejęcie kontroli nad Eko Holding pomiędzy funduszami private equity.

Ecorse Investments poinformował jednak, że może odstąpić od wymogu nabycia minimalnej liczby akcji objętej zapisami i kupić papiery Eko Holdingu, nawet jeżeli do 18 października 2012 r. (włącznie) liczba walorów objętych zapisami będzie mniejsza niż 26.739.133 (dająca 55 proc. w ogólnej liczbie głosów na WZ).

Wcześniej Ecorse Investments informował, że wezwanie dojdzie do skutku, jeśli złożone zapisy będą obejmować nie mniej niż 80 proc. akcji Eko Holding.

Wzywający zniósł ponadto konieczność uzyskania zgody UOKiK, jako warunku niezbędnego do pomyślnego zamknięcia wezwania.

Reklama

Do oferty wprowadzono również częściowe rozliczenie transakcji, które pozwoli na ostateczne rozliczenie już złożonych zapisów na sprzedaż akcji.

"Celem Adventu jest rozwijanie EKO Holdingu jako niezależnej firmy skoncentrowanej wyłącznie na działalności podstawowej, co pozwoli jej nie tylko na poprawę efektywności operacyjnej, ale przede wszystkim na dalszy rozwój" - poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, Tam s Nagy, partner w Advent International odpowiedzialny za transakcję.

W środę na zamknięciu sesji giełdowej kurs Eko Holdingu wyniósł 5,46 zł.

Ecorse Investments wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Eko Holding we wrześniu. Zapisy potrwają od 28 września do 29 października.

Główny akcjonariusz Eko Holding Krzysztof Gradecki (wraz z żona Marzeną Gradecką posiada nieco ponad 55 proc. akcji Eko Holding) informował wcześniej, że podjął decyzję o sprzedaży akcji spółki funduszowi Advent International i wiąże go w tym zakresie umowa.

Na początku października również Mid Europa Partners za pośrednictwem Gemma Investments wezwał do sprzedaży 48.616.605 akcji Eko Holding po 5,5 zł za akcję. Przyjmowanie zapisów w tym wezwaniu rozpocznie się 25 października, a zakończy się 26 listopada.

Większościowi akcjonariusze Eko-Holdingu, Krzysztof i Marzena Gradeccy informowali, że nie są zainteresowani sprzedażą swoich akcji na rzecz funduszu Mid Europa Partners Limited.

Krzysztof i Marzena Gradeccy odpowiedzieli na wezwanie Adventu do sprzedaży akcji Eko Holding - poinformował PAP Krzysztof Gradecki, główny akcjonariusz Eko Holding.

Gradeccy posiadają nieco ponad 55 proc. akcji Eko Holding. Już wcześniej informowali, że podjęli decyzję o sprzedaży akcji spółki funduszowi Advent International i wiąże ich w tym zakresie umowa.

Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International podniósł w czwartek cenę w wezwaniu na akcje Eko Holding, tym razem do 5,6 zł z 4,7 zł poprzednio.

Wzywający podał, że nabędzie akcje, jeśli złożone do 18 października zapisy będą obejmować papiery dające co najmniej 55 proc. głosów na WZ spółki. Ecorse Investments poinformował jednak, że może odstąpić od wymogu nabycia minimalnej liczby akcji objętej zapisami i kupić papiery Eko Holdingu, nawet jeżeli do 18 października 2012 r. (włącznie) liczba walorów objętych zapisami będzie mniejsza niż 26.739.133 (dająca 55 proc. w ogólnej liczbie głosów na WZ).

Wcześniej Ecorse Investments informował, że wezwanie dojdzie do skutku, jeśli złożone zapisy będą obejmować nie mniej niż 80 proc. akcji Eko Holding.

Mid Europa Partners za pośrednictwem Gemma Investments podwyższył także cenę w wezwaniu na Eko Holding do 6,35 zł w przypadku złożenia zapisu w dniach 25 X - 31 X. Cena w zapisach od 1 XI do 26 XI została podwyższona do 5,85 zł - podał pośredniczący w wezwaniu ING Securities.

Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International, również poinformował w czwartek o kolejnym podniesieniu ceny w wezwaniu na akcje Eko Holding, tym razem do 5,6 zł z 4,7 zł poprzednio.

NOTOWANIA GIEŁDOWE SPÓŁKI

Mid Europa Partners za pośrednictwem Gemma Investments ogłosił w październiku wezwanie do sprzedaży 48.616.605 akcji Eko Holding oferując po 5,5 zł za szt.

MEP zobowiązał się nabyć akcje objęte wezwaniem pod warunkiem, że co najmniej 26 proc. akcji uprawniających do 12.640.317 zostanie objętych zapisami. Wzywający zastrzega sobie jednak prawo do obniżenia lub podwyższenia minimalnej liczby akcji objętych zapisami, po osiągnięciu której zobowiązuje się nabyć akcje. Przyjmowanie zapisów w wezwaniu MEP rozpocznie się 25 października, a zakończy 26 listopada.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: fundusze | eko | fundusze inwestycyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »