Reklama

Enel-Med chce pozyskać z emisji 7,1 mln

Centrum Medyczne Enel-Med planuje pozyskać z emisji 7,1 mln akcji serii D, 51,5 mln zł netto na sfinansowanie inwestycji w rozwój działalności, tj. budowa i wyposażenie nowego szpitala, rozwój segmentu diagnostyki obrazowej i teleradiologii, rozbudowa sieci ogólnodostępnych przychodni oraz nowy system IT - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Stworzenie nowego szpitala przy Al. Solidarności w Warszawie pochłonie 10 mln zł i w całości ma być pokryte ze środków uzyskanych z emisji. Będzie to druga tego rodzaju placówka Enel-Med, który posiada także szpital na warszawskim Zaciszu. Nowy szpital wyposażony będzie w 30 łóżek i 2 sale operacyjne. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci prawdopodobnie już w I kw. 2012 roku.

Reklama

Wydatki na budowę sieci ogólnodostępnych przychodni mają wynieść 9 mln zł. Enel-Med zamierza również rozwinąć segment diagnostyki obrazowej. Inwestycja ta pochłonie 38,7 mln zł, z czego 27,8 mln zł będzie pochodziło z emisji. Ponadto, spółka planuje przeznaczyć 3,0 mln zł na inwestycje w system IT oraz 1,4 mln zł w rozwój kompetencji z zakresu teleradiologii.

Po uwzględnieniu nakładów odtworzeniowych plan inwestycyjny Enel-Med na lata 2011-2013 opiewa na 74,2 mln zł. Wspomniane inwestycje będą w większości (51,5 mln zł) finansowane środkami pozyskanymi z emisji akcji.

Na koniec 2013 roku Emitent zamierza dysponować łącznie 2 jednostkami szpitalnymi, 14 pracowniami diagnostycznymi oraz 14 przychodniami wieloprofilowymi, co umożliwi znaczące zwiększenie obecnej skali działalności.

W prospekcie Enel-Med poinformował, że polityka dywidendy na kolejne lata nie została jeszcze zdefiniowana, a zarząd spółki przy podejmowaniu decyzji odnośnie rekomendacji wypłaty dywidendy w przyszłości będzie brał pod uwagę bieżącą i przyszłą sytuację finansową, cele strategiczne oraz efektywność planowanych przez spółkę projektów inwestycyjnych.

Harmonogram oferty publicznej spółki Enel-Med

Do 23 maja - publikacja przedziału cenowego;

24-26 maja do godz. 17:00 - Przyjmowanie zapisów w transzy detalicznej;

26 maja do godz. 15:00 - budowanie księgi popytu;

27 maja - opublikowanie ceny emisyjnej;

30-31 maja - przyjmowanie zapisów w transzy instytucjonalnej;

1 czerwca - przydział akcji oferowanych w transzy inwestorów indywidualnych oraz w transzy inwestorów instytucjonalnych.

Dowiedz się więcej na temat: Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »