Gigantyczna emisja odwołana!

Polscy akcjonariusze Polkomtela zrezygnowali z wprowadzenia tej spółki na GPW. Preferowanym inwestorem dla Polkomtela będzie inwestor branżowy - poinformował w poniedziałek PAP Herbert Wirth, prezes KGHM.

"Nie ma takiego tematu, bo nie miałoby to sensu" - odpowiedział PAP na pytanie, czy polscy akcjonariusze przygotowują Polkomtela do wprowadzenia na giełdę.

"Preferowanym inwestorem byłby tu inwestor branżowy np. z Europy. Zgłaszają się chętni" - dodał. Prezes dodał, że polscy akcjonariusze tej spółki są na etapie poszukiwania doradców przy przeprowadzeniu tej oferty. Prezes Wirth poinformował, że nie ma także planów wprowadzenia Dialogu na giełdę i w tym przypadku będzie poszukiwany inwestor branżowy.

Jak wyjść z Polkomtela?

Według wcześniejszej informacji PAP, oprócz Polskiej Grupy Energetycznej, która ma 21,85 proc. akcji Polkomtela i PKN Orlen (24,4 proc.) aktywa telekomu może zbyć także Węglokoks, posiadający 4,98 proc. akcji operatora sieci Plus. Łącznie jest to pakiet 51,23 proc.

Reklama

"Sprzedaż akcji Polkomtela jest niezależną decyzją poszczególnych spółek. Jeśli będą chciały wychodzić z telekomu, to jest ich biznesowa decyzja. Jeśli uważają, że GPW byłaby najlepszym sposobem wyjścia, to także ich wybór" - powiedział Wewiór. Poza PKN, PGE i Węglokoksem akcje największego w Polsce operatora mobilnego ma także KGHM (24,39 proc.) oraz brytyjski Vodafone (24,39 proc.). W sierpniu miedziowy koncern informował, że nie jest zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela. Wyjście będzie uzasadnione, jeśli KGHM będzie chciał sfinansować dużą akwizycję w podstawowym biznesie. Spółka nie widziała wówczas możliwości nabycia planowanych aktywów.

Według nieoficjalnych informacji prasowych, Vodafone nie zamierza znacząco zwiększyć swojego udziału w Polkomtelu. Prezes operatora sieci Plus Jarosław Bauc powiedział w połowie września, że spółka we współpracy z Unicredit pracuje nad prospektem emisyjnym. Oferta publiczna to jedna z możliwości wyjścia z Polkomtela przez dotychczasowych akcjonariuszy.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: gigantyczna | PAP | Herbert Wirth | KGHM Polska Miedź SA | GPW | emisja | odwołana
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »