Reklama

Główna para walutowa cały czas wysoko

Końcówka zeszłego tygodnia przebiegała w nastrojach dobrych dla ryzykownych aktywów. Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy przyczyniły się do odwrotu od dolara, dzięki czemu ostatecznie kurs EUR/USD znalazł się nawet ponad poziomem 1,34.

Jednak poniedziałkowa decyzja agencji ratingowej Moody's, która obniżyła rating Węgier, popsuła nieco nastroje, przez co główna para znajduje się obecnie nieco niżej, bo na 1,3375. Dzisiejsze puste kalendarium może nie zachęcać do większego handlu, ale być może pojawią się niespodziewanie jakieś ciekawe informacje.

Złoty tylko lekko stracił

Reklama

Udaną końcówkę tygodnia miały także pary złotowe, które zanotowały kolejne niewielkie spadki. Oczywiście weekendowe cofnięcie na głównej parze wpłynęło osłabiająco na złotego, ale straty naszej waluty nie są obecnie duże. Kurs USD/PLN kształtuje się aktualnie na poziomie 2,9760, a kurs EUR/PLN na poziomie 3,9780. Warto wspomnieć o piątkowej wypowiedzi prezesa NBP, który stwierdził, że nie obawia się, aby przyspieszenie wzrostu gospodarczego mocno podwyższyło inflację. Można zatem sądzić, że Belka nadal raczej nie będzie zwolennikiem podwyższenia stóp procentowych.

Bez ważnych danych

Nowy tydzień rozpoczniemy spokojnie, ponieważ nie zaplanowano na dzisiaj żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych. Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, większe znaczenie może dziś mieć analiza techniczna, ponieważ zabraknie impulsów zewnętrznych do zawierania większych transakcji.

Dariusz Pilich

Dowiedz się więcej na temat: cały | euro | dolar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »