Reklama

Główny akcjonariusz i zarząd chcą przeniesienia notowań na GPW

Na wniosek Rowing Capital Limited, głównego akcjonariusza Runicom S.A. rozszerzony został porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Runicom, zaplanowanego na 2 stycznia 2012 r.

Zgodnie ze złożonym przez głównego akcjonariusza wnioskiem, podczas styczniowego NWZ głosowane będzie wyrażenie zgody na dematerializację i wprowadzenie do obrotu na NewConnect akcji serii G spółki, które zostaną przyznane inwestorom obejmującym obligacje zamienne na akcje.

Reklama

Jednocześnie Rowing Capital Limited wnioskuje głosowanie zgody na dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym GPW akcji Runicom S.A. serii od B do G.

Strategia głównego akcjonariusza pokrywa się z decyzjami zarządu, który zadeklarował rozpoczęcie przygotowań do przeniesienia notowań na rynek regulowany w komunikacie z 7 grudnia 2011 roku, a dzień później podpisał umowę z doradcą finansowym Sirius Corporate Solutions S.A.

Rowing Capital Limited posiada 60,38 proc. w kapitale zakładowym i 72,21 proc. w ogólnej liczbie głosów Runicom S.A.

Sprawdź notowania spółki Runicom S.A.

Runicom S.A. jest spółką inwestycyjną, działającą głównie w sektorze szeroko pojętych nowych technologii. Spółka inwestuje zarówno w spółki giełdowe, jak i przedsięwzięcia niepubliczne, znajdujące się na etapie wzrostu. W portfelu Runicom S.A. znajdują się m.in. takie firmy, jak giełdowa spółka informatyczna B3System S.A., notowana na NewConnect M4B S.A. i VIDIS S.A. oraz spółki zaliczane do najszybciej rozwijających się w Europie wg rankingu Deloitte Technology Fast 50 - Tequila Mobile S.A. i EO Networks S.A.

Opr. MM

Dowiedz się więcej na temat: Główną | glowne | został

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »