Reklama

Haitong Bank podtrzymuje rekomendację dla Bogdanki

W raporcie z 20 kwietnia Haitong Bank podtrzymuje rekomendację SPRZEDAJ dla Bogdanki i podnosi cenę docelową akcji spółki o 20,3 proc., z 29,56 PLN do 35,9 PLN.

W raporcie z 20 kwietnia Haitong Bank podtrzymuje rekomendację SPRZEDAJ dla Bogdanki i podnosi cenę docelową akcji spółki o 20,3 proc., z 29,56 PLN do 35,9 PLN.

Rekomendacja została zaktualizowana ze względu na podniesienie spodziewanej ceny sprzedaży (wzrost o 6 proc., 7 proc. i 6 proc. w okresie 2016E-2018E). Na cenę docelową miał wpływ również prognozowany wzrost wielkości dostaw (wzrost o 6 proc. rdr, 2 proc. i 7 proc. w okresie 2016E-18E) oraz niższa amortyzacja, która przekłada się na wzrost zysku netto, odpowiednio o 38 proc., 12 proc. i 49 proc. w okresie 2016-2018E.

Mimo to, analitycy Haitong Bank uznają za niepokojącą możliwość włączenia Bogdanki do następcy grupy Katowickiego Holdingu Węglowego (drugiego co do wielkości producenta węgla w Polsce). Może to bowiem w przyszłości ograniczyć perspektywy wzrostu, jak również stopę dywidendy.

Reklama

Obecnie rząd powtarza, że Bogdanka pozostanie odrębnym podmiotem i nie dojdzie do połączenia operacyjnego z Katowickim Holdingiem Węglowym. Analitycy Haitong uważają jednak, że nawet ryzyko włączenia do mniej efektywnej grupy górniczej może stanowić zagrożenie dla akcjonariuszy ze względu na przesunięciu przepływów pieniężnych ze zdrowszej Bogdanki do słabszego Katowickiego Holdingu Węglowego, co z kolei obniży perspektywy dywidendy w kolejnych latach.

Autor raportu: Robert Maj, Analityk, Haitong Bank

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »