Reklama

Haitong obniżył rekomendację GPW

Haitong Bank w raporcie z 11 lipca obniżył rekomendację dla Giełdy Papierów Wartościowych z Kupuj do NEUTRALNIE i zredukował cenę docelową akcji z 46,8 PLN do 31,8 PLN.

Analitycy Haitong mniej optymistycznie oceniają perspektywy spółki z powodu coraz gorszych nastrojów na rynku giełdowym. Na ich osąd wpłynęło również strukturalne zagrożenie związane z Towarową Giełdą Energii, która jest mocno uzależniona od krajowych regulacji. Przepisy te zmieniły się w ostatnim czasie na niekorzyść, co może skutkować spadkiem przychodów w najbliższych latach.

Reklama

Dlatego też zdaniem analityków wycena spółki (według wskaźnika ceny do zysku P/E) nie powróci w najbliższym czasie do historycznych poziomów. Tym bardziej, że biuro zakłada brak wzrostu zysków. GPW wyceniana jest na 12,7-krotność wskaźnika P/E w 2016 roku i 12,6-krotność w 2017, co w bieżącym roku stanowi znaczące, 35-procentowe dyskonto w stosunku do jej międzynarodowych konkurentów - co zdaniem analityków Haitong jest uzasadnione.

Autor raportu: Łukasz Jańczak, CFA, Analityk, Haitong Bank

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »