Inwestorzy zaczynają odkupować akcje

Mimo, że przebieg środowej sesji zapowiadał wyhamowanie tendencji spadkowej, wczoraj główne indeksy giełdowe ponownie straciły na wartości.

Mimo, że przebieg środowej sesji zapowiadał wyhamowanie tendencji spadkowej, wczoraj główne indeksy giełdowe ponownie straciły na wartości.

Mimo, że przebieg środowej sesji zapowiadał wyhamowanie tendencji spadkowej, wczoraj główne indeksy giełdowe ponownie straciły na wartości. O braku pewności inwestorów co do dalszego rozwoju sytuacji na parkiecie świadczyła niechęć do pozbywania się akcji. Przecena większości walorów została wykorzystana więc do uzupełnienia portfeli.

W trakcie dogrywek parkiet zdecydowanie zdominowali kupujący. Największym powodzeniem cieszyły się papiery przecenionych ostatnio spółek komputerowych i Elektrimu. Nadwyżkę kupna zanotowano na 32 papierach, podczas gdy nadwyżki sprzedaży dotyczyły tylko 21 spółek. Dzięki powstrzymaniu podaży wahania cen poszczególnych akcji nie były duże. O zainteresowaniu odkupowaniem papierów świadczą również wzrastające systematycznie obroty wzrost liczby zleceń.

Reklama

Podczas wczorajszej sesji najbardziej zostały przecenione spółki, których akcje notowane są na rynku podstawowym. Natomiast podrożało aż 9 z 14 notowanych NFI, dzięki czemu indeks NIF zyskał nieznacznie na wartości. Po raz kolejny maksimum cenowe zanotowano na papierach 3 NFI. Zainteresowanie tym funduszem wzrosło po zawieszeniu notowań XI NFI. Nie wiadomo jednak jak na wycenę giełdową funduszu, który przyjął nazwę Jupiter wpłynie wprowadzenie do obrotu akcji nowej emisji, które obejmą dotychczasowi akcjonariusze Jedenastki.

Nastroje inwestorów popsuły spadki poprzedniego dnia spółek hi-tech na amerykańskim Nasdaqu. Najwięcej stracił Sterprojekt, ale zniżki nie ominęły również Optimusa, którego kurs zdołał nieznacznie odbić się na poprzedniej sesji i ComputerLandu. Indeks WIG-Teleinformatyka po raz kolejny najwięcej stracił na wartości ze wszystkich indeksów giełdowych.

Zniżki dotknęły również branżę budowlaną. Do spadku indeksu sektora przyczyniła się maksymalna przecena akcji Budimexu. Akcjonariusze prawdopodobnie stracili nadzieję na ogłoszenie wezwania przez hiszpańską grupę budowlaną Ferrovial. W transakcjach pakietowych właściciela zmieniło kolejne13,57 proc. akcji spółki, za które płacono 42 zł. Ferrovial skupuje papiery polskiej firmy od końca marca kiedy to uzyskał zgodę KPWiG na nabycie pakietu pozwalającego na przekroczenie 33 proc. głosów na WZA spółki.

Nieoczekiwanie najmniejsze zniżki dotknęły branżę spożywczą i, mimo wysokiej przeceny BIG-u, bankową.

Natomiast nie zmienia się wycena rynkowa Bełchatowa, mimo że Semperit Aktiengesellschaft Holding jest zdecydowany kupować akcje o 5,7 proc. drożej niż wycenia je rynek.

Puls Biznesu
Dowiedz się więcej na temat: zniżki | inwestorzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »