Reklama

Kapitalizacja CD Projektu przekroczyła 20 mld zł

Kurs CD Projektu rośnie w środę, ok. godz. 11.58 o 4,3 proc. do 209,4 zł i znajduje się na najwyższym poziomie w historii. Kapitalizacja spółki przy tym kursie wynosi 20,1 mld zł.

Akcje CD Projektu zdrożały w 2018 r. o 115 proc.

Reklama

WIG 20 zwyżkuje o 0,6 proc.

- - - - -

24 maja br,. informowaliśmy: CD Projekt podsumowuje pierwszy kwartał 2018 r.

W pierwszych trzech miesiącach 2018 roku Grupa Kapitałowa CD Projekt wypracowała ponad 75 mln zł przychodów ze sprzedaży i osiągnęła blisko 23 mln zysku netto. W omawianym okresie największą sprzedaż wygenerowały gry Wiedźmin 3: Dziki Gon z dodatkami oraz GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana.

Czas leci szybko - w miniony weekend świętowaliśmy kolejne urodziny Wiedźmina 3. Mimo że od premiery minęły już trzy lata, a co roku wychodzi szereg świetnych gier, to gracze na całym świecie wciąż chętnie sięgają po nasz tytuł - powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projekt ds. finansowych.

Od stycznia do marca 2018 r. wydatki na produkcję gier w Grupie Kapitałowej CD Projekt wyniosły ponad 21 mln zł. Tym samym, na koniec marca 2018 r. skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe osiągnęło poziom 165 mln zł. W tym samym czasie za sprawą dodatnich przepływów z działalności operacyjnej saldo gotówki i lokat bankowych Grupy na koniec marca 2018 r. w porównaniu z końcem 2017 r. zwiększyło się o prawie 15 mln zł.

Planujemy, że do końca tego roku zakończymy Projekt GWENT: Homecoming i wyjdziemy z grą z fazy testów. Naszym celem jest, aby w tym samym czasie na rynku miała swoją premierę Wojna Krwi, ponad 30-godzinna kampania dla jednego gracza. Równocześnie cały czas trwają intensywne prace nad Cyberpunkiem 2077, który jest naszym największym Projektem w historii. Tym bardziej nas cieszy, że 18 maja oficjalnie połączyliśmy siły z zespołem wywodzącym się z wrocławskiego studia Strange New Things - powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Największy udział w przychodach Grupy Kapitałowej CD Projekt w pierwszym kwartale 2018 r. miała prezentowana w pozycji Przychody ze sprzedaży produktów wartość uzyskanych tantiem licencyjnych wynikających z kontynuowanej, wysokiej sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, a także przychody uzyskane w ramach Projektu GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana. Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów Grupy wynikały głównie ze sprzedaży realizowanej przez platformę GOG.com oraz w mniejszym stopniu ze sprzedaży fizycznych elementów gier (nośniki, pudełka etc.) przez studio CD Projekt RED.

Skonsolidowany zysk netto grupy za pierwszy kwartał 2018 r. był niższy od wartości wypracowanej w analogicznym okresie roku ubiegłego. Przy porównywalnej wartości kosztów działalności operacyjnej Grupy odnotowano spadek przychodów ze sprzedaży, będący w największej mierze naturalnym efektem upływu czasu od premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i dodatków do niej, a także osłabieniem walut, w których realizowana jest większość sprzedaży Grupy (USD oraz euro) w stosunku do zł.

W pierwszym kwartale 2018 r. Grupa wypracowała rentowność netto wynoszącą 30 proc. (udział zysku netto w przychodach ze sprzedaży).

(mzb)

Sprawdź bieżące notowania CDR na stronach BIZNES INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »