Reklama

KBC Securities obniżył cenę akcji TVN

Analitycy KBC Securities w raporcie z 9 maja obniżyli cenę docelową akcji TVN do 20 zł z 22 zł wcześniej, podtrzymując jednocześnie rekomendację "kupuj".

We wtorek, o 10.35, za jedną akcję TVN płacono 17,30 zł.

"Uważamy, że perspektywy wyników TVN w przyszłych latach są obiecujące i prognozujemy utrzymanie tendencji wzrostowej EBITDA. Ożywienie nakładów na reklamę w Polsce powinno pozytywnie stymulować wyniki spółki w segmencie telewizyjnym i internetowym, natomiast telewizja płatna powinna zanotować dalszy wzrost bazy abonentów i ARPU. Uważamy, że chwilowa słabość, którą przewidujemy w wynikach za I kwartał br., może być wykorzystana jako okazja do akumulacji walorów TVN. Nasza wycena wynosi 20,00 zł na akcję, co implikuje 16 proc. potencjał wzrostu" - napisano w raporcie.

Reklama

"Nasza prognoza EBITDA na 2011 i 2012 rok jest niższa od konsensusu odpowiednio o 6 i 3 proc. Uważamy, że konsensus nie docenia wpływu kosztów programowych niezbędnych do utrzymania pozycji lidera przez TVN. Oczekujemy, że analitycy zaczną obniżać swoje prognozy po publikacji wyników za I kwartał br." - dodano.

Analitycy KBC Securities prognozują, że w 2011 roku TVN będzie miał 263 mln zł zysku netto, a w 2012 roku jego zysk netto wzrośnie do 308 mln.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »