Reklama

KGHM i Abacus przystąpiły do joint venture

KGHM Polska Miedź i Abacus Mining & Exploration Corporation podpisały umowę przystąpienia do spółki joint venture pod nazwą KGHM Ajax Mining Incorporated, która będzie realizować projekt górniczy eksploatacji rud miedzi i złota ze złoża Afton - Ajax w Kanadzie - poinformował KGHM w komunikacie.

Umowy jest rezultatem podpisanej w maju umowy inwestycyjnej między KGHM Polska Miedź i Abacus

Reklama

Zgodnie z zapisami umowy joint venture, KGHM objął 51 proc. udziałów w spółce joint-venture KGHM Ajax Mining Inc.,przez wniesienie wkładu gotówkowego w wysokości 37 mln USD (106,57 mln zł), a Abacus wniósł do spółki wszelkie posiadane prawa do złoża Afton - Ajax oraz w rejonie Afton. Środki pieniężne zostaną przeznaczone na wykonanie bankowego studium wykonalności oraz na dalsze prace eksploracyjne.

KGHM ma prawo opcji do objęcia dalszych 29 proc. udziałów w KGHM Ajax Mining Inc., za kwotę nie większą niż 35 mln USD. Skorzystanie z prawa opcji możliwe będzie po opublikowaniu bankowego studium wykonalności.

Umowa zawiera również zobowiązanie KGHM dotyczące zorganizowania finansowania wydatków inwestycyjnych projektu. Zobowiązanie powstanie w momencie wykonania przez KGHM prawa opcji do objęcie dodatkowych 29 proc. udziałów w spółce KGHM Ajax Mining Inc.

W komunikacie poinformowano, że zgodnie z raportem technicznym Wardrop Engineering Inc. z 29 lipca 2009 r., projekt zakłada produkcję roczną miedzi na poziomie 50 tys. ton, a produkcję złota na poziomie 100 tys. uncji. Okres eksploatacji złoża przewidywany jest na 23 lata.

- - - - -

Rada nadzorcza KGHM być może odwoła w piątek wiceprezesa Ryszarda Janeczka

- Punkt dotyczący zmian personalnych znalazł się w porządku najbliższego posiedzenia rady nadzorczej KGHM, planowanego na piątek - powiedział PAP rzecznik KGHM Dariusz Wyborski. Według informacji prasowych, zarząd KGHM chce odwołania wiceprezesa spółki Ryszarda Janeczka. Plany te mają związek ze zmianą modelu działania firmy.

- W obradach najbliższego posiedzenia rady nadzorczej, planowanego na piątek, znajduje się punkt dotyczący spraw kadrowych - powiedział Wyborski.

Środowa "Gazeta Wrocławska" poinformowała, że punkt ten do piątkowych obrad rady wprowadził przewodniczący rady KGHM Jacek Kuciński.

Według "Gazety Wrocławskiej", punkt ten został wprowadzony na wniosek zarządu spółki, który planuje zmianę na stanowisku wiceprezesa. Z zarządu ma odejść Ryszard Janeczek, wiceprezes do spraw produkcji. Zmiana ma związek z wprowadzeniem nowego modelu działania KGHM i położeniem większego nacisku na innowacyjność.

Sprawdź bieżące notowania KGHM na stronach BIZNES INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: złota | ze | KGHM Polska Miedź SA | venture | polska miedź | złoże

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »