Reklama

Millennium DM podnosi cenę docelową dla PKO BP

- Analitycy Millennium DM, w raporcie z 4 września, podwyższyli cenę docelową akcji PKO BP do 44,2 zł z 39,6 zł wcześniej, podtrzymując jednocześnie rekomendację "akumuluj".

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 4 września, podwyższyli cenę docelową akcji PKO BP do 44,2 zł z 39,6 zł wcześniej, podtrzymując jednocześnie rekomendację "akumuluj".

Raport wydano przy cenie akcji banku na poziomie 37,7 zł, a we wtorek o godz. 11.00 jeden papier kosztuje 36,53 zł.

Analitycy Millennium DM zwrócili w raporcie uwagę na dyskonto z jakim PKO BP jest notowane do innych krajowych banków, w tym 5 proc. premię w stosunku do głównego konkurenta, Pekao. Dodali, że w najbliższym czasie spodziewają się wzrostu kursu PKO BP ze względu na zbliżający się termin przyznania prawa do 1,8 zł dywidendy na akcję.

Reklama

Dzień dywidendy to czwartek, 19 września.

Twórcy raportu uważają, że wyniki PKO BP w kolejnych kwartałach mogą nie być już pod tak znaczną presją niższych stóp procentowych, jaką widzieliśmy w poprzednich okresach.

"Zakładamy powolny wzrost wyniku odsetkowego w stosunku do II kwartału, co będzie możliwe dzięki zapadaniu starszych lokat oraz wzrostowi wolumenów. Oczekujemy także dalszego spadku odpisów na rezerwy" - napisali analitycy, dodając, że od 2014 roku do wyników banku zaczną kontrybuować przejęte aktywa Nordei.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »